Bilgisayarınızın Asıl Performansını Ölçmenizi Sağlayacak Oyunlar

Bilgisayarınızın Asıl Performansını Ölçmenizi Sağlayacak Oyunlar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Bilgisayarınızın Asıl Performansını Ölçmenizi Sağlayacak Oyunlar

 

Bilgisayarınızın Asıl Performansını Ölçmenizi Sağlayacak Oyunlar

 

Bilgisayar alan herkes ilk olarak hiç istemese bile biraz oyun oynamak ve bilgisayarının tadını çıkarmak ister. Hele bir de oyun delisiyseniz bu bilgisayarları kendiniz toplamak ve oluşturmak ayrı bir zevktir. Elbette her geçen gün çıkan oyunlar daha iyi grafiklere ve daha karmaşık işlemlere sahip olmaktadır ve bu bilgisayarları epey zorlamaktadır. Bu yazımızda Bilgisayarınızın Gerçek Gücünü Ölçmenizi Sağlayacak Oyunlar Hangileridir sorusunun cevabını vererek bu oyunlarla bilgisayarınızı denemeniz halinde bilgisayarınızı tartmış olacaksınız.

İlk olarak oyun meraklılarının en çok bildiği oyun olan GTA 5 oyununu söylememiz lazım. Son dönemlerde oyun oynayanlar GTA 5 açar mı acaba sorusunu sordukları bilgisayarları arıyorlar. Elbette bunun nedeni oyunun sonsuz denebilecek bir haritaya sahip olması ve bu haritanın oldukça detaya sahip olması. Bu yüzden grafik işletim birimi inanılmaz işkenceler çekebilir. Bu yüzden oyun yapımcıları oyunun içerisine bir benchmark bölümü koyarak bilgisayarınızı test etmenizi ve oyunu bu değerlere göre oynamanızı tavsiye ediyor. Bize sorarsanız bu oyunu en üst grafik değerleri ile oynatan her bilgisayar uzun süre oyunları rahatça oynatabilecektir.

İkinci olarak söylememiz gereken oyun Unreal Tournament. Eskiden beridir oyun dünyasında büyük bir yere sahip olan Unreal oyun motoru günümüzde de oyun dünyasındaki yerini muhafaza ediyor. İlerideki oyunların birçoğunda Unreal Engine 4 oyun motorunun kullanılacağı düşünülürse bilgisayarınızın bu oyun motorunu kasmadan çalıştırması gerekiyor. Bu yüzden bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz Unreal Tournament oyunu ile bilgisayarınıza ilk ciddi sınavını yaşatabilirsiniz.

Son olarak tanıtmak istediğimiz oyun ise herkesin bildiği Ajan 47’nin oyunu HITMAN. Square Enix firmasının hazırladığı son HITMAN oyunu birçok bilgisayar için zorlu bir performans testi sunuyor. Her HITMAN oyunundaki gibi geniş ve özel grafik tasarımı ve bu oyunda daha çok geliştirilen oyun optimizasyonu sebebiyle sistem kararlılığınız ciddi bir sınav verebilir. Zira ilk oyununu bile birçok bilgisayar en üst düzey grafik ayarları ile oynayamazken bu oyun sınırları zorlayacak.

Elbette bu oyunlar harici tüm yeni oyunlar sisteminiz için iyi bir deneme olacaktır. Bu tür oyunları yüklerken lütfen sisteminizin kaldırıp kaldıramayacağı ile ilgili genel kanıya sahip olun yoksa bilgisayarınıza büyük işkenceler edersiniz.

Bilgisayarınızın Asıl Performansını Ölçmenizi Sağlayacak Oyunlar YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir