CheckPoint VPN Programı – E80.64 Remote Access

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,50 üzerinden 5)
Loading...

CheckPoint VPN Programı – E80.64 Remote Access

 

Dünya’nın en büyük güvenlik duvarı üretici firmalarından birisi olan CheckPoint, Türkiye’de çok farklı sektörlerde yer alıyor. Kamudan, özel sektöre günümüzde bireysel kullanıcılara dahi hitap edecek ürünleri bulunan CheckPoint kendi ürünlerine bağlantı için VPN programını bizlere sunuyor.

Windows 10 işletim sistemlerinde stabil olarak çalışan E80.64 Remote Access VPN Clients for Windows versiyonu, güvenlik bir şekilde sizi şirket ağınıza bağlayabiliyor. Checkpoint vpn programının nasıl kurulduğuna ve bağlantıların nasıl yapıldığına geçmeden önce programdan kısaca bahsedelim. Belirttiğimiz gibi eğer şirketinizde Checkpoint’in bir güvenlik duvarı varsa ve bu cihaza vpn ile bağlanmak istiyorsanız kendi özel yazılımını kullanmalısınız. Remote Access VPN Clients for Windows programı ile bağlantı kurduğunuzda şirketinizde çalışıyormuş gibi dilediğiniz yerden tüm işlerinize devam edebiliyorsunuz.

CheckPoint VPN Programı Kurulumu

Firewall cihazınızda SSL vpn desteğini açtıktan sonra VPN programını çalıştıralım. Program ilk kurulumda restart isteyebilir sonrasında başlat menüsüne eklenecek olan Check Point Endpoint Security VPN kısayoluna basarak programı çalıştırın. Karşınıza kurulum için firewall cihazınızın ip ve ssl vpn port numarası giriş ekranı gelecek burayı kendinize göre doldurun. Sonraki adımda cihaza nasıl login olacağınızı sormakta. Bizde Appliance 1100 model bulunduğundan username ve password olarak kullanıyoruz. Sizde uygun olarak seçeneği seçim yaparak ilerledikten sonra program giriş bilgilerinizi soracak bunları doldurup sol alttan connect dediğinizde artık vpn bağlantınız kısa bir süre içerisinde kurulmuş olacaktır.

Checkpoint vpn programında eğer ip adresinizi değiştirmek veya 2. bir ip girmek isterseniz görev çubuğuna eklenen kilit simgesine sağ tıklayıp VPN Options menüsüne geçiş yapabilirsiniz. Yine aynı ekranda Advanced sekmesine geçerek ileri seviye ayarlamalar yapmak mümkün.

İndirTık

 

CheckPoint VPN Programı – E80.64 Remote Access YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir