DriverMax – Tüm Driverları Otomatik Güncelleyen Türkçe Program

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,50 üzerinden 5)
Loading...

Innovative Solutions firması tarafından geliştirilen ve sürekli güncellemeleri ile dikkat çeken DriverMax Free Edition, ücretsiz özellikleri ile göz doldururken programın son sürümü 7.29.

DriverMax programını kısaca özetleyecek olursak bilgisayarlarımızı formatlayıp yeniden kurarken özellikle driverlar bizi en çok uğraştıran konulardan birisidir. Kimi zaman uyumsuzluk, kimi zaman yanlış driver indirme gibi sorunları kökten çözen DriverMax ile tüm bilgisayar sürücülerini otomatik indirip yükleyebiliriz. DriverMax programı Türkçe dil desteğine sahip bu nedenle arayüzü oldukça kullanışlı bir yapıya kavuşmuş ve ne nerede hemen bulabiliyoruz. Dünya çapında diğer otomatik driver güncelleme programlarına göre çok daha fazla tercih edilen DriverMax’ı ilk açtığımızda Anasayfa, Sürücü Güncellemeleri, Yedekleme, Geri Yükleme ve Ayarlar şeklinde menüler göreceksiniz. DriverMax programının 1 yıllık ve ömür boyu pro versiyonlarıda bulunuyor. Ücretsiz versiyonda bazı özellikler bu nedenle kısıtlanmış fakat çok güzel bir şekilde eksik driverları tesbit edebiliyor.

Anasayfa

Anasayfa kısmında sisteminizi taratıp tüm driverların güncel olup olmadığını kontrol ettirebilir ve sistem özelliklerinizi, işletim sisteminizi ve işlemci marka/modelinize kadar pekçok detayı görebilirsiniz.

Sürücü Yükleme

Sürücü yükleme menüsüne geldiğimizde burada kısa bir sistem taraması yapılarak güncel olmayan veya driverı hiç kurulmamış olan donanımları görebileceksiniz. Aynı zamanda seçmeli olarak driver güncellemelerini buradan tek tek manuelde yapabiliyorsunuz.

Yedekle

Yedekleme menüsünde mevcut bilgisayarımızın yüklü olan driverlarını yedekleyerek eğer herhangi bir driver sorunu olduğundan bu sürüme yedekten geri dönmemizi sağlatabiliriz. DriverMax bu işlemi sistem geri yükleme noktası olarka yapmayı önerirken dieğr bir alternatif ise sürücü yedekleme arşivi oluşturmak.

Geri Yükle

Geri yükleme menüsünde eğer oldu da bir driverı program güncelledi fakat donanımsal uyumsuzluk sorunu veya bazı hatalar almaya başladınız bu gibi sorunları çözmek için geri yükle menüsünden sistem geri yükleme noktasına geri dönebilir, önceden oluşuturulmuş driver yedekleme noktasına geri dönebilir veya sürücü bazlı sadece şu şu driver geri yüklensin diğerleri aynı kalsın denilebilir.

Ayarlar

Ayarlar menüsünde dil seçenekleri başta olmak üzere, otomatik sürücü güncelleme kontrollerinin ne zaman hangi saatte yapılacağını seçebilir, hesabınıza varsa otorum açabilir ve program güncellemesi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

DriverMax Free versiyon nasıl kullanılır?

DriverMax ile ilgili görsel sonucu

Programın kullanımı ve driver güncelleme özellikleri oldukça basit bir arayüzde size sunuluyor. Programı açtığınızda anasayfa sekmesindne GÜNCELLEMELERİ ŞİMDİ TARA butonuna bastığınızda otomatik olarak eski sürücüleri son tarama sonuçları ekranında size gösterecektir. Aynı şekilde güncel olan aygıtları ve tanınamayan aygıtlarıda bu bölümden takip edebilirsiniz. Taramayı yaptıktan sonra yükleme yapmak için Sürücü güncellemeleri yazan sekmeye tıklayalım buradansağ tarafta yazan güncelle butonlarına basarak işlemimizi tamamlayabiliriz.

 

DriverMax – Tüm Driverları Otomatik Güncelleyen Türkçe Program BENZER İÇERİKLER
DriverMax – Tüm Driverları Otomatik Güncelleyen Türkçe Program YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir