FastStone Image Viewer – Resim Üzerine Logo Ekleme Görüntüleme ve Uzantı Değiştirici Program

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Resim Üzerine Logo Ekleme Görüntüleme ve Uzantı Değiştirici Program

FastStone Image Viewer

Windows 8 / 8.1 ve 10 ile birlikte resim görüntüleyici bazen sorunlar yaşatmakta eğer Windows’un varsayılan resim görüntüleyicisinden memnun değilseniz alternatif olarak FastStone Image Viewer 6.0’ı kullanabilirsiniz.

FastStone Image Viewer’ın en büyük artısı pek çok farklı resim dosya uzantısını açabiliyor. İçerisinde Türkçe dil desteği bulunmayan programın anasayfasında oldukça fazla detay mevcut bunlara sırası ile bakalım ve kullanımı hakkında sizleri bilgi sahibi yapalım. Hızlı olması ile dikkat çeken bu resim gezgini dünya çapında en popüler olan resim uzantıları JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG gibi dosyaları açıp kendi içerisinde dönüştirebiliyor. Efektler seçeneği ile mevcut resimlerimize çeşitli efektler yapabilen FastStone Image Viewer ücretsiz bu tarz araçları ile ççok fazla tercih edilmekte. Örneğin bir slayt hazırlamak istiyorsunuz ve bu slayta müzik eklemek istiyorsunuz işte tam bu noktada yine FastStone Image Viewer size yardımcı olmakta. Dijital fotoğraf makinelerinin uzantısı olan RAW formatınıda açabilen programımızın desteklediği tüm uzantılar şu şekilde:

JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, CUR, TGA, EMF, PXM, WBMP, EPS uzantılarını açabilmek ve JPEG, JPEG2000, TIFF, GIF, PCX, BMP, PNG, TGA, PDF bu uzantılarda kaydedebilme.

Çoklu fotoğraf düzenleme işlemleri, EXIF meta bilgisi okuma, kırmızı göz yokedici, uzantı değiştirme ve boyutlandırma, resim boyutu küçültme, resimleri büyüteç ile zoomlama özelliği, albüm oluşturma seçenekleri ve ekran görüntüsü yakalama özellikleriyle FastStone Image Viewer eşi bulunmayan kaliteli programlardan birisi.

FastStone Image Viewer Nasıl Kullanılır?

Resim uzantısı değiştirme

Resimli olarak bir JPG dosyasını nasıl PNG’ye çevireceğimizi anlatalım ve sizleride kullanımla ilgili bilgi sahibi yapalım. Öncelikle resmimizi seçelim üzerine sağ tıklayarak Tools > Batch Convert (Kısayol F3) kısmına tıklayalım açılan pencerede Output Format kısmından çevireceğimiz uzantıyı seçelim ve sonrasında Convert buronuna basalım işlem bu kadar.

FastStone Image Viewer’ı Varsayılan Resim Programı Yapmak

Örneğin bilgisayarımızdaki JPG uzantılı resimleri varsayılan FastStone Image Viewer ile açmak istiyoruz bunun için JPG resmin zerine sağ tıkayıp Özellikler > Değiştir  FastStone Image Viwer > Tamam seklinde seçimimizi yapalım bundan sonra JPG uzantılı bir resme tıklatığımızda direk bu program ile açılacaktır. AYnı işlemleri diğer uzantılar içinde yapabilirsiniz.

 

FastStone Image Viewer ile Resimleri Slayt Yapmak

Slayt yapmak istediğimiz resimleri bir klasörde toplayalım ve sonra bu klasöre programın anasayfasından erişelim. Tüm resimleri seçip (Kısayol CTRL + A) birisinin üzerinde sağ tıklayarak Slide Show (Kısayol S) butonuna basalım. Karşımıza ufak bir ekran çıkacak burada slayt özelliklerini ayarlamamız gerekiyor. Arkaplan renginden, otomatik geçişlere, kaç saniyede bri resimlerin değişeceğine, resimlerin rastgele mi gösterileceğini, müzik ekleyip eklemeyeceğimizi vb. tüm detayları ayarlayabiliriz.

 

Resmin Üzerine Logo Ekleme / Watermark

FastStone Image Viewer programının bir diğer kullanışlı özelliği ise Watermark yani resim üzerine resim veya logo ekleme işlemi. Örneğin web sitemiz için bir resim hazırlıyoruz fakat bu resmi başkaları ne olur ne olmaz almasın diye alırsada site logomuz çıksın şeklinde düşünerek üzerine logo basmak istiyoruz adım adım bunu nasıl yapacağınızı gösterelim.

Öncelikle logo basacağımız resmi seçelim üst menüden Effect kısmına tıklayarak buradan Watermark yazan yeri seçelim. Karşımıza çıkan pencere logoyu nereye konumlandıracağımızı seçebilir, boyutunu ayarlayabiliriz. Hangi logoyu basmak istediğimizi ise aşağıda yer alan watermark image kısmından seçim yapabiliriz.

https://www.indirtik.com/wp-content/uploads/2017/08/FastStone-Image-Viewer-Watermark-Resmin-Uzerine-Logo-Ekleme.png

https://www.indirtik.com/wp-content/uploads/2017/08/FastStone-Image-Viewer-Watermark-Resmin-Uzerine-Logo-Ekleme-1.png

 

FastStone Image Viewer – Resim Üzerine Logo Ekleme Görüntüleme ve Uzantı Değiştirici Program BENZER İÇERİKLER
FastStone Image Viewer – Resim Üzerine Logo Ekleme Görüntüleme ve Uzantı Değiştirici Program YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir