Razer Cortex: Game Booster – Oyun Hızlandırma Programı (Yeni)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Sistem
  • Razer Cortex: Game Booster – Oyun Hızlandırma Programı (Yeni)
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Razer markasını ve yaptığı ürünleri oyun dünyasında tanımaya yoktur. Yine aynı şekilde sistem performans yazılımları, driver güncelleyicileri ve sistem bakım programları ile dikkat çeken iOBit firmasıda aynı şekilde oyuncular tarafından sevilen yazılımlar üretmekte. Bugün sizlerle paylaştığımız Razer Cortex Boost yazılımı işte bu iki firmanın ortak bir çalışması sonucu ortaya çıkan oyun hızlandırma programı.

Razer daha çok oyuncu faresi dediğimizde akla gelen bir firma ve mouse kontrol yazılımlarında çok üst seviye ürünler ortaya çıkartmakta Cortex, bu firmanın 2017 yılından itibaren en çok önem verdiği projelerin başında geliyor.

Peki nedir bu Razer Cortex: Game Booster gerçekten oyunları hızlandırıyor mu?

iObit firmasının game booster oyun hızlandırma programını daha önce sizlerle paylaşmıştık ve şuan bu yazılımın desteği iObit tarafından kaldırıldı. Web sayfalarında Game Booster linkine tıkladığınızda sizi Razer’ın sayfasına yönlendirecektir. Razer’ın yaptığı açıklamaya göre Cortex Booster programının öncelikle görevi oyun sırasında üzerine çok fazlaca iş yükü düşen işlemci (CPU) ve RAM içerisinde çalışan, bu donanımları meşgul edebilecek tüm işletim sistemi servislerini kapatmak. Program kısacası arkaplanda çalışan ve oyunların FPS değerlerini etkileyebilecek tüm servisleri durduruyor böylece sistemde gereksiz programlar durarak tüm gücünü oyunlara vermesi sağlanıyor.

Ücretsiz olması ile ön plana çıkan Razer Cortex içerisindeki Booster özelliğini dilerseniz otomatik, dilerseniz program içerisinden yapacağınız kısayol tanımlamasına tıklandığından devreye sokabiliyorsunuz. Technopat tarafından yapılan oyun testinde ortalama 45/50 FPS’de oynanan oyunlar Razer Cortex Game Booster aktif edildikten sonra 55 FPS’nin altına düşmediği beliritiliyor. Bu değerler gerçekten yazılımsal bir müdahaleye göre oldukça iyi tabi oyundan oyuna farklılık gözlemlenecektir.

Not: Programı kullanmak için üyelik gerekmekte sonrasında ücretsiz kullanmaya başlayabiliyorsunuz fakat bazı özelikler için pro versiyona geçiş isteyebilir. Yüklerken RazerCortexSetup_8.2.12.485.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırmanız daha iyi olacaktır.