iPhone Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor Sorunu – KESİN ÇÖZÜM

iPhone Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor Sorunu – KESİN ÇÖZÜM

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • iPhone Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor Sorunu – KESİN ÇÖZÜM

Apple iPhone’un neredeyse tüm modellerinde klasik bir sorun haline gelen kulaklık takılı olmadığı halde takılı görünme sorunu nasıl çözülür neler yapmanız gerekir sizler için listeledik.

iPhone 4, 4S, 5, 5S, 6, 6S, 7 ve Plus modelleri dahil olmak üzere bazı ürünlerde zamanla konuşurken ses gelmeme sorunu meydana gelebili. Bu sorunun çözümü için yapılabilecek 3 farklı alternatif çözüm bulunmakta. Bunları uygulayarak sizlerde iPhone’da oluşan kulaklık takılı olmadığı halde takılı gözükme sorununu kolaylıkla çözebilirsiniz.

1. Yöntem – Kulaklık Girişini Temizlemek ( Bendeki iPhone 5S’te bu çözümü uygulayarak sorun giderildi)

iPhone’unuzun kulaklık girişi zamanla tozdan kirden etkilenerek arıza verebilir ve iPhone Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözükme sorununa yol açabilir. Elinize bir peçete veya kulak temizleme çubuğu alarak kulaklık deliğinden içeri sokarak temizleyin %90 ihtimalle sorununuz çözülecektir.

2. Yöntem – Telefonu Yeniden Başlatmak veya Resetlemek

Bazen yazılımsal sorunlardan dolayıda iPhone kulaklık sorunu yaşanabilmekte. Telefonunuzu yeniden başlatarak test edebilirsiniz veya GÜÇ + iPhone orta tuşuna basarak telefona reset attırabilirsiniz.

3. Yöntem – Yazılım Güncellemesi

Son yöntemimiz ise iPhone’un yazılım güncellemesi varsa bunu yüklemek olacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yazılımsal bazı hatalardan kaynaklanan durumlar olabilir bu nedenle Ayarlar > Güncellemeler kısmından cihazınız için bir güncelleme varmı bunu kontrol edebilirsiniz. Eğer bekleyen bir güncelleme varsa yükleyip tekrar test edebilirsiniz.

Sonuç olarak yukarıdaki yöntemlerden birisi muhakkak işinize yarayacaktır eğer halen çözülmediyse bri teknik servise uğramanızda fayda var.

iPhone Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor Sorunu – KESİN ÇÖZÜM YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir