Lazesoft Recovery Suite Home Edition – Windows Şifresini Sıfırlama Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Sistem
  • Lazesoft Recovery Suite Home Edition – Windows Şifresini Sıfırlama Programı

Windows işletim sistemi kullanıpta eminiz şifresini unutmayan yoktur. Benim unutmaktan ziyada başıma gelen en büyük olaylardan birisi bilgisayara format attıktan sonra klavye ingilizcede kalıp yazdım sandığım şifreyi ingilizce klavyeye göre yazmış olmam bu durumda Lazesoft Recovery Suite Home Edition pek çok kez işimi gördü.

Kullanışlı ve kolaylaştırıcı programalr sunan Lazesoft firması, data kurtarma ve şifre kurtarma yazılımları ile öne çıkmakta. Kurumsal ve ev kullanıcıları için çeşitli yazılımlarını ücretli veya ücretsiz sunan Lazesoft’un çıkardığı Lazesoft Recovery Suite 4.2 Home Edition programına göz atalım ve kullanımı ile ilgili bilgi verelim. Lazesoft Recovery Suite; Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 ve Windows XP işletim sistemine sahip şifreleri sıfırlayıp kaldırmakta. 64 bit ve 32 bit işletim sistemlerinin hepsini destekleyen Lazesoft Recovery Suite Home Edition’u kullanmak için elinizde 1 adet USB bellek olmalı (Minimum 1 GB). Yapmanız gereken işlemlere kısaca göz atalım.

İndirmiş olduğunuz Lazesoft Recovery Suite Home Edition 4-2 indirtik-com.exe dosyasını çalıştıralım ve kurulumu yapalım. Kurulan programı çalıştırıp çıkan ekrandan en üstte yer alan seçeneklerden Burn CD/USB diski seçelim.

Sonraki ekranda hangi işletim sisteminin şifresini sıfırlamak istersek onu seçelim ve Next diyerek bir sonraki ekrana geçelim.

Bu ekrandada Bootable disk oluşturmamız için nasıl bir yöntem kullanacağız onu seçmeliyiz. Eğer CD/DVD’ye yazdırmak istersek ilgili alanı, USB Flash disk için ilgili alanı veya ben ISO dosyası yapıp sonra bir diske yazdıracağım derseniz ISO Image seçeneğini seçebilirsiniz. Start demeniz ile birlikte (ben USB disk seçtim içindekileri silerek program kendisini kurmakta)  usb disk hazırlanacak ve sonrasında bilgisayarın başlangıcında boot seçeneklerinden usb diski çalıştırarak Lazesoft şifre sıfırlama programı ekranını açabilirsiniz.

Boot ekranında yukarıdaki gibi bir ekran açılacaktır buradan ben admin7 kullanıcısını kullanıyorum bunu seçerek Next diyerek password reset seçeneği ile işlemi tamamlıyorum. Artık bilgisayarı yeniden başlatıp usb diks olmadan normal bir şekilde başlattığınızda şifre tamamen kalmış olacaktır.

 

Lazesoft Recovery Suite Home Edition – Windows Şifresini Sıfırlama Programı BENZER İÇERİKLER
Lazesoft Recovery Suite Home Edition – Windows Şifresini Sıfırlama Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir