Mozilla Firefox Portable

Portable programlar kullanıcılarına özgürlük sunmaya devam ederken Mozilla’nın Firefox programının portable olması sanırım çok daha fazla artıyı bizlere sağlayacak. USB disk üzerinden taşınabilir bir program çalıştırma çeşidi olan portable uygulamalarda bugün Firefox internet tarayıcısını inceleyeceğiz.

https://www.indirtik.com/wp-content/uploads/2017/08/firefox-portable-indir-2.png

İnternet sektöründe pek çok farklı araç yer alırken bunların kimisi gerçekten çöp uygulamalar olsada bazıları yanımızdan hiç ayırmak istemediğimiz uygulamalar arasında yer alıyor. Mozilla vakfının geliştirdiği Firefox tarayıcısıda portable versiyonu ile bizlerin karşısında. Firefox’u sizlerle rar formatında paylaştık bunun için öncelikle indirdiğiniz dosyayı indirerek winrar gibi bir rar zip açıcı ile arşivden çıkartalım. (Arşiv dosyasına sağ tıklayıp Klasöre çıkart – FirefoxPortable-indirtik seçelim). Arşivden çıkarttığınızda FirefoxPortable-indirtik şeklinde bir klasör olacaktır bunun içerisinde yer alan FirefoxPortable.exe dosyasını açtığınızda artık firefox tamamen taşınabilir halde açılacaktır. 64 bit ve 32 bit olarak çalışabilen bu portable program ile ayrıca kaydettiğiniz firefox kişisel verilerinizde saklanabiliyor yanı klasörü istediğiniz bilgisayara taşıyın farketmez herşeyiniz yanınızda gelecektir.

Firefox portable çalışırkende daha önce sizlere sunduğumuz firefox 64 bit gibi tüm kısayollar aynı şekilde kullanılabiliyor. Sekmelerden, yer imlerinize, şifrelerinizden, çerezlerinize, arama kayıtlarında, internet geçmişinize kadar tüm bilgileri yanınızda taşımak istiyorsanız firefox portable tam sizler için.

Firefox Kısayolları:

F11 sayfayı tam ekran yapar.

CTRL + N tuşu yeni pencere açar.

CTRL + P tuşu yeni sekma açar.

CTRL + U tuşları web sitesi kaynak kodlarını gösterir.

CTRL + J tuşları yüklü eklentileri açar.

Uyarı: İndirdiğiniz uygulamayı açmadan önce firefox’un normal versiyonu kapalı olmalı aksi halde ekranınıza “Another instance of Firefox is already running.” şeklinde bir hata mesajı gelecektir.

İlk açılışta program dili İngilizce olabilir, Türkçe yapmak için Options menüsüne girip buradan Content > Languages > Choose bölümünden TR seçmelisiniz.

Mozilla Firefox Portable BENZER İÇERİKLER
Mozilla Firefox Portable YAPILAN YORUMLAR

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
trackback

[…] uygulaması paketi eskiden “olarak bilinen Mozilla Application Suite bir İçeren”, Internet tarayıcısıbir eklenen web besleme okuyucu, HTML editörü, IRC sohbet ve web geliştirme araçları ile, […]

trackback

[…] gerçekleştirilebilir. Bu aracı isterseniz tarayıcınıza da ekleyebilirsiniz (IE, Chrome, Firefox, Opera, Avant, SeaMonkey ve diğerleri). Uygulama inanılmaz miktarda araç ve hizmet sunsa da, […]