Registry Repair – Kayıt Defteri Onarım Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 üzerinden 5)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Sistem
  • Registry Repair – Kayıt Defteri Onarım Programı

Glarysoft Ltd. firmasının geliştirdiği araçlardan birisi olan Registry Repair, Ağustos 2017 itibariyle 5.0 güncellemesini yayınladı. Kısaca Registry Repair programı nedir, regedit temizliği nasıl yapılır bozuk regedit ayarları nasıl düzeltilir birlikte bunları inceleyelim.

Windows işletim sistemlerinin can damarı olan registry dosyaları zamanla şişebilir veya sisteme tuhaf hareketler yaptırabilir. Bu nedenle ara ara bu dosyaların bakıma ihtiyacı vardır ve bizlere bu konuda Registry Repair yardımcı oluyor. 5.0 sıfır sürümü ile birlikte Türkçe dil desteğinede kavuşan regedit temizleme programında 60’ı geçik farklı dil seçeneğide bulunmakta. Programı açar açmaz sisteminizi tarayarak hataları bulmakta ve size bildirimler kısmında benim eklediğim ekran görüntüsünde göreceğiniz üzere 119 sorun var şeklinde gösterecektir.

Registry Repair Nasıl Kullanılır

Registry ayarlarını değiştirmek belirttiğimiz üzere sistemi olumsuz anlamda etkileyebilir bu nedenle programı çalıştırmadan önce hangi kayıtlarda ne tür hatalar var kontrol etmenizde fayda var. Eğer oldu ki bir yerde hata aldınız program zaten kendi içerisine hangi kayıtlar nasıl düzeldildi bunların bilgilerini atmakta bu sayede sağ alt köşede yer alan Onarım öncesine geri dön butonuna basarak hata düzeltmelerini geri alabilirsiniz burada eğer birden fazla kayıt defteri onarımı yaptıysanız tarihe göre işlem yapmalısınız. Registry Repair programını açar açmaz otomatik olarak kendisi regedit bölümünü taramaya başlayacaktır ve çıkan sonuçları size üst tarafta listeleyecektir. Dilerseniz bunu manuel olarakta çalıştırabiliyorsunuz. Sol köşede yer alan sistem bölümlerinden hangi alanlardaki Registry ayarlarının düzenleneceğini veya taranacağını seçebiliyorsunuz. Eğer sisteminizde ciddi sorunlar varsa Derin Tarama kısmını aktif ederek daha fazla hata onarımı yaptırabiliyorsunuz.

Eğer bilgisayarınız sürekli farklı farklı hatalar veriyor ve ne yaptıysanız bunları çözemediyseniz mutlaka registry onarımı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı şekilde register üzerinde gereksiz kayıtlar var ve bunlar sizi rahatsız ediyorsa, çeşitli programları kaldırmanıza rağmen kalıntıları duruyorsa Registry Repair programı tam size göre.

Registry Repair – Kayıt Defteri Onarım Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir