Skype Portable – sPortable

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,00 üzerinden 5)
Loading...

Dünyanın en çok kullanılan online anlık mesajlaşma, görüntülü görüşme ve dosya transferi uygulamalarından birisi olan Skype, portable versiyonu ile artık kurulumsuz Türkçe olarak çalışabiliyor. Online install metodu (program kendi içerisinde dosya indirme işlemi yapıyor) ile veya bizim sizlerle paylaştığımız offline versiyonlu Skype Portable bizlere neler sunuyor ve nasıl çalışıyor inceleyelim.

Skype, Microsoft içerisindeki bir ekip tarafından yönetilen online mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamalarının başında geliyor. Günümüzde Whatapp vb. uygulamalar çoğalsada MSN’den Skype’a kullanıcılarını geçiren Microsoft bu hamle ile Skype’a pek çok kullanıcısını geçirdi. Skype portable kurulumsuz çalışan uygulamaya geçecek olursak, öncelikle size verdiğimiz 663 KB boyutundaki dosyayı açarak next next şeklinde kurulama geçelim. Bu kurulum dosyasının olduğu yere sPortable adında bir klasör eklenecek ve skype portable uygulaması için yaklaşık 90 MB’lık bir dosya eklenecek. Daha sonra sPortable klasöründeki sPortable.exe dosyasını çalıştırarak Türkçe Skype’ı hiç kurulum yapmadan direk çalıştırabilirsiniz. Eğer Skype uygulamanızı flash bellek vb. cihazlardan çalıştırmak isterseniz sPortable klasörünü alıp flash belleğinize yüklemeniz yeterli kolay bir şekilde artık skype kullanımı yapabileceksiniz.

Not: Online indirmeli dosyayı iptal ettik arkadaşlar sıkıştırarak 47 MB’a düşürdük böylelikle bu dosyadan başka hiçbir dosya indirmeden direk sPortable.exe dosyasını çalıştırarak skype kullanabilirsiniz.

Uygulama bildirimlerden görev çubuğundaki kısayola kadar portable olarak çalışabiliyor. Sonuç olarak bilgisayarınıza program kurmak istemiyorsanız fakat güncel programları da kullanmak istiyorsanız Portable Programlar tam size göre olacaktır.

Skype Portable – sPortable BENZER İÇERİKLER
Skype Portable – sPortable YAPILAN YORUMLAR
  • Skype Ustası
    2 sene önce

    Çok iyi bir şekilde çalışıyor usb flash diskime attım artıkportable olarak heryerde skype kullanabiliyorum