Skype Portable – sPortable

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,00 üzerinden 5)
Loading...

 

Dünyanın en çok kullanılan online anlık mesajlaşma, görüntülü görüşme ve dosya transferi uygulamalarından birisi olan Skype, portable versiyonu ile artık kurulumsuz Türkçe olarak çalışabiliyor. Online install metodu (program kendi içerisinde dosya indirme işlemi yapıyor) ile veya bizim sizlerle paylaştığımız offline versiyonlu Skype Portable bizlere neler sunuyor ve nasıl çalışıyor inceleyelim.

Skype, Microsoft içerisindeki bir ekip tarafından yönetilen online mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamalarının başında geliyor. Günümüzde Whatapp vb. uygulamalar çoğalsa da MSN’den Skype‘a kullanıcılarını geçiren Microsoft bu hamle ile Skype’a pek çok kullanıcısını geçirdi. Skype portable kurulumsuz çalışan uygulamaya geçecek olursak, öncelikle size verdiğimiz 663 KB boyutundaki dosyayı açarak next next şeklinde kuruluma geçelim. Bu kurulum dosyasının olduğu yere sPortable adında bir klasr eklenecek ve skype portable uygulaması için yaklaşık 90 MB’lik bir dosya eklenecek.Daha sonra sPortable klasöründeki sPortable.exe dosyasını çalıştırarak Türkçe Skype‘ı hiç kurulum yapmadan direk çalıştırabilirsiniz. Eğer Skype uygulamanızı flash bellek vb. cihazlardan çalıştırmak isterseniz sPortable klasörünü alıp flash belleğinize yüklemeniz yeterli kolay bir şekilde artık Skype kullanımı yapabileceksiniz.

Not: Online indirmeli dosyayı iptal ettik arkadaşlar sıkıştırarak 47 MB’a düşürdük böylelikle bu dosyadan başka hiçbir dosya indirmeden direk sPortable.exe dosyasını çalıştırarak skype kullanabilirsiniz.

Uygulama bildirimlerden görev çubuğundaki kısayola kadar portable olarak çalışabiliyor. Sonuç olarak bilgisayarınıza program kurmak istemiyorsanız fakat güncel programları da kullanmak istiyorsanız Portable Programlar tam size göre olacaktır.

Skype Portable – sPortable YAPILAN YORUMLAR

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Skype Ustası Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
trackback
Skype Ustası

Çok iyi bir şekilde çalışıyor usb flash diskime attım artıkportable olarak heryerde skype kullanabiliyorum