SpeedFan 4.52 – Donanım Sıcaklık ve Fan Hızlarını İzleme Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

SpeedFan 4.52 – Donanım Sıcaklık ve Fan Hızlarını İzleme Programı

SpeedFan 4.49 bilgisayarınızdaki bazı donanımların sıcaklıklarını, fanlarınızın devirlerini ve sistemdeki gerilimleri göstermeye yarayan bir programdır. Sabit disk sıcaklıklarını göstermekle beraber fanlarınızın gerilimlerine yani voltajlarına müdahale ederek fan hızlarınızı ayarlamaya yardımcı olabilmektedir. Bu sayede sisteminizin ısılarına göre fan hızlarınızı ayarlayıp gereksiz fan seslerinden kurtulmanızı sağlayabilmektedir. Bunlara ilave olarak sisteminiz FSB hızlarına bile müdahale ettirebilme özelliğine sahiptir. Bunun SpeedFan 4.49 programının full sürümünü edinmeniz gerekmektedir.
SpeedFan 4.49 programının kurulumundan sonra ayarlarını elle doğru yapılandırmanız durumunda en az ve en çok değerlerini belirleyerek fanlarınızı istediğiniz aralıkta çalıştırabilirsiniz. Fanlarınızın hızlarını ayarlar iken duymak istediğiniz en az ses seviyesinde minimum ayarı, yine duymak istediğiniz en fazla ses seviyesinde ise maksimum fan hızı ayarını yaparak daha rahat ve sesiz bir kasaya sahip olabiliyorsunuz.

İlk kurulum sonrasında SpeedFan 4.49 fan hız ayarlarını otomatik olarak %100 ayarlayacaktır siz bunu maksimumda %70 olarak ayarladığınızı varsayalım sisteminiz uyarı sıcaklığına ulaştığında bilgisayarınızı riske etmemek ve tehlikeye sokmamak için ayarınız ne olursa olsun hızlarını maksimuma otomatik çekerek %100 ayarda çalıştıracaktır. Bahsedilen uyarı sıcaklığına ulaştığında saat simgesinin orada bunu ayrıyeten gösterecektir. Bu sayede gerçek zamanlı bir bilgi takibi de sizlere sunabilmektedir. Ayrıca sabit disklerinizin S.M.A.R.T bilgilerine ulaşmanızı da sağlayabilmektedir. Son olarak SpeedFan 4.49 programı istatiksel bilgileri de tutabildiği için ısılarınızın zamanlı olarak seviyelerini raporlayabilmektedir. Diğer bir özelliği ise sisteminize hız aşırtma yaparak işlemci hızını yükseltebilirsiniz.

SpeedFan 4.52 – Donanım Sıcaklık ve Fan Hızlarını İzleme Programı BENZER İÇERİKLER
SpeedFan 4.52 – Donanım Sıcaklık ve Fan Hızlarını İzleme Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir