Start Menu 8 – Başlat Menüsü Değiştirme Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Sistem
  • Start Menu 8 – Başlat Menüsü Değiştirme Programı

Start Menu 8 – Başlat Menüsü Değiştirme Programı

 

Start Menü 8 Nedir?

IObit yazılım firmasının geliştirdiği kullanışlı araçlardan birisi olan Start Menu 8 ile başlat menüsünü değiştirip özelleştirebileceksiniz. Windows 10 ve Windows 8/ 8.1 kullanıcıları için tasarlanan bu program ile neler yapabiliriz ve nasıl kullanırız birlikte inceleyelim.

Windows 8 ile bildiğiniz gibi başlat butonu kaldırılmış ve Windows 8.1/10 ile bu buton tekrar geri getirilmiştir. Bu zamanlarda IObit firması hızlı bir adım atarak Start Menu 8 for Windows programını çıkartarak çok beğeni kazanmıştır. Start Menü 8, kullanıcıların başlat menülerini düzenleme ve özelleştirme imkanı veren bir program. Mevcut Windows 10 başlat menüsünü çok daha farklı bir hale getirebilen start menu programının paylaştığımız sürüm numarası: 4.0.2.1 Türkçe ismiyle Başlat Menüsü 8 olarak bilinen programın Türkçe dil desteğide var bu nedenle kullanımı çok kolay. Start Menu 8 programın bize sunduğu başlıca özellikler arasında mevcut başlat menüsüne göre %20 daha hızlı olduğu, daha hızlı arama yapabildiği, daha temiz bir arayüzü bulunduğu ve özelleştirilmesi öne çıkıyor. Başlat menüsü değiştirme özelliklerinin yanı sıra bu program ayrıca başlat menüsündeki pencere simgesini değiştirmenize de olanak sağlıyor.

Start Menu 8 Nasıl Kullanılır?

Programın kullanımı belirttiğimiz gibi basit öncelikle kurulumu yaptıktan sonra karşınızda yukarıdaki gibi bir ayarlar ekranı gelecektir. Burada sol tarafta toplam 6 farklı sekme var. Başlat Düğmesi Simgesi, Biçem, Genel Ayarlar, Menü, Kullanıcı Arayüzü ve Gelişmiş.

  • Başlat Düğmesi Simgesi değiştirme bölümünden başlat menüsü ikonunu değiştirebiliriz bunun için beğendiğiniz bir simgeyi bu ekrandan seçmeniz yeterli olacaktır.
  • Biçem sekmesinde ise programın asıl amacı olan Windows 10 menüsünü istediğimiz şekilde değiştirebiliyoruz. Dilerseniz düz bir tema kullanabilir dielrseniz başlat menüsünü Windows 7 gibi yapabilirsiniz ayrıca ekranda şeffaflık ayarıda bulunmakta.
  • Genel Ayarlar kısmında ise program windows açılışında başlasın, güncellemeler otomatik alınsın simgeler şöyle olsun yazı fontları büyük olsun gibi ayarlamalar yapılabilir.
  • Menü bölümünde başlat menüsüne tıkladığınızda neler gözükecek bunları ayarlayabilirsiniz.
  • Kullanıcı Arayüzü sekmesinden renklerle ilgili düzenlemeler kısacası görsel bazı düzenlemeler yapılabiliyor.
  • Gelişmiş kısmına tıkladığımızda ise programın ana bazı özellikleri revize edilebiliyor bunları dikkatli bir şekilde test edebilirsiniz.

Start Menu 8 programı ayrıca arama özelliği ile Windows 10’da yaşanan en büyük sorunlardan birisi olan arama çalışmama sorununu da çözüm olmakta. Benim bilgisayarımda uzun süredir arama butonu çalışmıyordur bu nedenle buradan arama yapılamıyordu. Şans eseri bu programı buldum ve kurdum arama kısmını test ettim sorunsuz çözüm oldu.

Sonuç olarak;

Start Menü 8 programı alternatifi olmayan çok güzel özelliklerle donatılmış. Ücretli olması başta cazip gelmeyebilir fakat sunduğu arama özellikleri, ikon değiştirme ekranı kısacası başlat menüsü ile ilgili her şeyi yaptırabilmesi sizler için büyük kolaylık sunuyor. İnternetten çeşitli şekillerde hediye key ve lisans eden yerler oluyor bunları takip edebilirsiniz veya demo kullanıp duruma göre satın alma işlemi yapabilirsiniz.

 

İndirTık

Start Menu 8 – Başlat Menüsü Değiştirme Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir