Telegram 5.8.0

Telegram, Whatsapp’ın en iyi alternatifidir. Çok platformlu, basit ve ücretsiz.

Telegram ile 200 kişiye kadar grup sohbeti oluşturabilir, böylece herkesle aynı anda bağlantıda kalabilirsiniz. Ayrıca, 1GB’a kadar video paylaşabilir, web’den birden fazla fotoğraf gönderebilir ve anında aldığınız herhangi bir ortamı iletebilirsiniz. Tüm mesajlarınız bulutta olduğu için, herhangi bir cihazdan onlara kolayca erişebilirsiniz.

Maksimum gizlilikle ilgilenenler için, bir iletinin yalnızca alıcı tarafından okunabilmesini sağlamak için uçtan uca şifreleme özelliğine sahip Gizli Sohbetler ekledik. Gizli Sohbetler söz konusu olduğunda, sunucularımızda hiçbir şey kaydedilmez ve otomatik olarak durum mesajlarınızı her iki cihazdan da otomatik olarak imha etmek için programlayabilirsiniz, böylece hiçbir kayıt yapılmaz.

Mesajlaşmayı tekrar güvenli hale getirmek için Telegram’ı geliştirdik, böylece gizlilik hakkınızı geri alabilirsiniz.

Özel

Telgraf mesajları yoğun şekilde şifrelenir ve kendi kendini imha edebilir.

Bulut Tabanlı

Telegram, mesajlarınıza birden fazla cihazdan erişmenizi sağlar.

Hızlı

Telegram, mesajları diğer uygulamalardan daha hızlı iletir.

Dağıtılmış

Telgraf sunucuları, güvenlik ve hız için dünya çapında yayılmıştır.

Açık

Telegram açık bir API’ye ve herkese ücretsiz protokolüne sahiptir.

Ücretsiz

Telgraf sonsuza dek özgürdür. Reklamsız. Abonelik ücreti yok.

Güvenli

Telegram, mesajlarınızı korsan saldırılarına karşı güvende tutar.

Güçlü

Telegram’ın medyanızın büyüklüğü ve sohbetleri sınırsızdır.

Yapabiliriz!

Mesajlaşmayı tekrar güvenli hale getirmeye yardımcı olun – Telegram hakkındaki sözleri yayınlayın.

İletileri Gönder

Umarız herkes harika bir kutlama yapar. Telegram’da kesinlikle yaptık. Mühendislerimizden biri yeni yıl konusunda o kadar heyecanlandı ki, yanlışlıkla yanlışlıkla annesiyle korkunç çıkartmalar paylaştı. Bunu düzeltmek için kısa bir süre önce gönderilen mesajları göndermemek için bir yol ekledi. Bu akıllı hareket, sabahını kurtardı ve yine de seninkini kurtarabilir! Telegram v.3.16 veya üstünü kullanıyorsanız, son 48 saat içinde paylaştığınız tuhaf mesajları artık gönderemezsiniz.

Ağ Kullanımları

Tatil mevsimi dünyanın birçok yerinde yüksek hızda seyrediyor, bu yüzden bazılarınızın seyahat etmenin meşgul olduğunu düşündük. Bu durumda, dolaşımdayken veya kablosuz ağda ya da her neyse, ne kadar veri tükettiğinizi gösteren yeni Ağ Kullanımı bölümünü incelemek isteyebilirsiniz. Yabancı ülkelerde herhangi bir ciddi Telgraflamadan önce otelin wifi ağına atlamayı unutmayın. Ve Telegram Ayarları’ndan otomatik medya indirmeyi değiştirebileceğinizi unutmayın.

T.me Bağlantılar

Bu yeni insanlarla tanışmak için mükemmel bir mevsim. Onlara bazı iletişim bilgileri vermek ister, ancak bir telefon numarası çok fazla gibi görünüyor? Bu tam olarak kullanıcı adlarımızı ve Telegram.me linklerini 2014’te geri almamızın nedeni.

Bugünden itibaren, telegram.me yerine t.me kullanabilirsiniz. Bir peçete alın, kısa bir süre içinde t.me/username yazın ve kaçmadan önce birine verin.

Bu aynı zamanda kanallarla da çalışır: t.me/telegram
Genel gruplar: t.me/snowballfight
Ve çıkartmalar: t.me/addstickers/NickSantini

Android Geliştiricileri Asla Uyumuyor

Telegram kullanıcılarının% 85’i Android’de. CEO’muz, göz ardı edilirse bu Android popülasyonunun bir isyan başlatabileceğinden ve onu ele geçirebileceğinden endişe duyuyor. Mafyayı memnun etmek için bize Android uygulamasında şu özellikleri sunmamızı sağladı:

Bir göndericiden gelen iletiler artık düzgün bir şekilde birlikte gruplanmıştır ve yukarı kaydırma, sohbetlerin gezinmesini daha kolay hale getiren tarihi hemen gösterir.
Bir sohbete geri döndüğünüzde uygulama artık önceki kaydırma konumunuzu geri yüklüyor. Biri size 1000 mesajda bir destan gönderdiğinde ve onları doğru sırayla sabırla okumak istediğinizde çok faydalıdır.

 • Dosyaları paylaşmak (sonsuza dek süren bir özellik) daha da kolaylaştı çünkü en son indirilen dosyaların listesini doğrudan paylaşım ekranında görüyorsunuz.
 • Artık görünüşe göre kedi GIF’leri gönderebilen Google klavyesi GBoard’ı destekliyoruz.
 • Zaten Android 7.1 kurulu olan bu 2 kullanıcı için, ana ekranınıza sık sık sohbet eden hızlı bir eylem menüsü eklediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm erken evlat ediniciler dolu!
 • Önemli şeylere geri dönelim: kovboy, palyaço ve hasta surat emojisi (aynı zamanda ‘peeling yeşil çay maskesi yüzü’ emoji olarak da bilinir) Android için yolunu buldu. Şimdi hepsini destekliyoruz.
 • Bu emoji ne anlama geliyor? Onları ne zaman kullanman gerekiyor? ‘Emoji’ nin tekil formu aslında ’emojus’ mu? Tüm bu soruları en doğru şekilde cevaplamak için, emoji sorusu için destek de ekledik.

Ne var ne yok:

 • Windows sürümü 1.7.13’e güncellendi
 • macOS sürümü 5.4.2’ye güncellendi
 • Android sürümü 5.6.0’a güncellendi
 • Windows Portable için indirme bağlantısı eklendi
 • Telegram for Android, 5.0 sürümüne ulaştı ve tasarım bölümünde büyük bir revizyon aldı. Artık paylaşılan medyaya kullanıcıların, grupların ve kanalların profillerinden erişmek çok daha kolay.
 • Özel diller Tercüme platformumuzu kullanarak Telegram için bulut tabanlı bir dil paketi kitle kaynağı – sonra gerçek zamanlı olarak uygulayın.
 • Anlık Görüntü 2.0. Daha fazla içerik türü desteği ile web sayfalarını anında görüntüleyin.
 • Profiller, bildirimler ve sesler için yeni tasarım ve genel ayarlar. Profil sayfaları paylaşılan medyaya hızlı erişim sağlar.
 • Net önizlemeler, artan yükleme hızı ve paylaşılan içerik bölümlerinde daha fazla bilgi.
 • Görüntü belgelerini görüntülerken gezinmeyi kaydırın.

Önceki sürüm notları:

Gizli Sohbetler

Gizli sohbetler, ortalama bir dosttan daha fazla gizlilik isteyen insanlar içindir. Gizli sohbetlerdeki tüm iletiler uçtan uca şifreleme kullanır. Bu, yalnızca siz ve alıcı bu mesajları okuyabilir – Bizi Telgrafa da dahil olmak üzere başka kimse deşifre edemez (burada daha fazlası). Bunun üzerine, Mesajlar gizli sohbetlerden iletilemez. Ve konuşmanızın tarafındaki mesajları sildiğinizde, gizli sohbetteki diğer taraftaki uygulamaya da onları silmeleri istenir.

Mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve dosyalarınızı alıcı tarafından okunduktan veya açtıktan sonra belirli bir süre içinde kendi kendine imha etmelerini sipariş edebilirsiniz. Mesaj, hem sizin hem de arkadaşlarınızın cihazlarından kaybolacaktır.

Telegram’daki tüm gizli sohbetler aygıta özgüdür ve Telegram bulutunun bir parçası değildir. Bu, gizli bir sohbetteki mesajlara yalnızca menşeli cihazlarından erişebileceğiniz anlamına gelir. Cihazınız cebinizde olduğu sürece güvenlidirler.

Temalar, Birden Çok Hesap ve Daha Fazlası:

 • Sürüm 4.7’de Android’de ve iOS’de Temalarda Birden Çok Hesap Tanıtımı.
 • Herkese mutlu kış tatili! Şenlikli havayı pekiştirmek için, bu Aralık ayında ikinci kez Telegram’ı güncelleyerek istediğiniz özellikleri ekliyoruz.
 • İOS için 4.7 sürümü ile yeni Görünüm ayarlarında Telegram’ınızın görünüşünü değiştirebilirsiniz. Minimalist bir (“Gündüz”) ve iki karanlık tema (“Gece” ve “Gece Mavisi”) dahil olmak üzere dört farklı tema arasından seçim yapın. “Gündüz” teması aynı zamanda pembe veya mor gibi tüm uygulama için vurgu rengi seçmenize olanak sağlar.

Birden fazla hesap

 • Android uygulaması zaten birden fazla temayı destekledi, bu yüzden birden fazla hesabı destekleyerek 4.7 ile daha ileri gitmek zorunda kaldı. Telegram uygulamanıza, farklı telefon numaralarına sahip üç adede kadar hesap ekleyebilir ve ardından yan menüden aralarında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Bildirim ayarlarında değiştirmezseniz, bildirimler tüm hesaplardan gelmeye devam eder.

Hızlı cevaplar

 • Telegram şimdi her iki mobil platformda da hızlı cevapları destekliyor. Bunları kullanmak için, sohbette herhangi bir mesajda sola kaydırın.
Telegram 5.8.0 BENZER İÇERİKLER
Telegram 5.8.0 YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir