TP-Link EAP Discovery – Ağdaki EAP Wifi Cihazlarını Bulma Programı

TP-Link markasının kurumsal cihazları arasında yer alan EAP serisi access pointler dünyanın birçok ülkesinde satışa sunuldu. Ülkemizde de satılan bu cihazların kurulumu için gerekli olan EAP Discovery, sizin ağınızı tarayarak accesss point hangi ip adresini almış bunu bulmanızı sağlıyor.

EAP Controller yazılımının bir parçası olan Discovery Tools ile L3 katmandaki bağlantı noktalarınızı tespit edebilir, ağınıza hangi access pointler dahil olmuş bunları görebilir kısacası EAP cihazları kontrol altına alabilir ve böylelikle arayüzlerine kurulum için kolaylıkla erişebilirsiniz. Modemlerin çalışma prensibinden farklı olarak çalışan access pointler kablolu aldığı interneti kablosuz olarak vermektedir. Bu nedenle tplink wifi şifre değiştirme yapar gibi bu cihazlarında arayüzü bulunuyor ve bu arayüzden dilerseniz birden fazla access pointi birbirine bağlayabilir, wifi isimlerinizi değiştirebilir şifrenizi belirleyebilir, ağınıza kaç kişi bağlı bunları görebilir kısacası herşeyi kontrolünüz altına alabilirsiniz.

Eğer sizlerde EAP wifi vericilerini kurmaya çalışıyor fakat kuramıyorsanız kesinlikle bu programı çalıştırıp IP adresini öğrenebilir ve hızlı bir şekilde kurulum ekranına ulaşabilirsiniz.

 

TP-Link EAP Discovery – Ağdaki EAP Wifi Cihazlarını Bulma Programı BENZER İÇERİKLER
TP-Link EAP Discovery – Ağdaki EAP Wifi Cihazlarını Bulma Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir