Traffic Travis – Ücretsiz SEO Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

 

Webmasterlar için çeşitli programlar geliştiren Affilorama Group Limited firmasının bir yazılımı olan Traffic Travis 4 ile ücretsiz seo araçlarını kullanabileceksiniz. Traffic travis nasıl kullanılır, ücretsiz özellikleri neler, pro ile karşılaştırması ve çok daha fazlası bu yazımızda.

Webmasterlar için seo programı bulmaz gerçekten zor hele ki ücretsiz programlar oldukça kısıtlı. Traffic Travis ise ücretsiz özelliklerine rağmen seo araçları konusunda güzel bir yazılım olmuş. Programın dili ingilizce ilk başlangıçta https://www.traffictravis.com/register adresinden bir üyelik oluşturmalısınız ve burada yazdığınız email adresine gelecek olan Registration Code programı kurduktan sonra çıkan register ekranına girmelisiniz.

Traffic Travis Nasıl Kullanılır?

Programın kayıt işlemini mailinize gelen register kod ile yaptıktan sonra açtığınızda karşınıza gelen ekrandan New Project seçelim. Buradaki bilgileri aşağıdaki şekilde kendi sitemize uygun bir biçimde doldurmalıyız. Site adresinden anahtar kelimelere, site haritasından, hangi arama motorlarında kontrol edebileceğinize, kaç tane sonuç içerisinde sorgu yapılacağına kadar pek çok ayar bu bölümde yapılmakta. Doldurduktan sonra Save Project diyerek sitemizin bilgilerini Traffic Travis’e kaydedelim.

Traffic Travis seo programı bizlere neler gösteriyor bunlara geçecek olursak sitemizi kaydettikten sonra Dashboard sekmesinden domain authority puanını, alexa sıralamanızı, indexli sayfa sayısını, toplam kaç tane backlinkimiz olduğunu görebiliyoruz.

SEO sekmesi altında yer alan 3 farklı araç yer alıyor burada Rankings kısmında Google da hangi kelimede kaçınca olduğunuzu görebilirsiniz. Competition bölümünde ise anahtar kelimelerin zorluk seviyelerini görebilir, Serps ve sayfa authoriry ranklarini takip edebilirsiniz. Link Finder kısmı ise yazdığınız anahtar kelimeyle ilgili linklerin geçtiği siteleri sizlere listeleyecektir.

Traffic Travis Free Edition vs. Professional Edition

Bu kullanışlı seo programının ücretli sürüm ile ücretsiz sürüm farkını listeleyecek olursak;

  • Ücretsiz sürümde 2 farklı site ekleyebiliyoruz ve ücretli de ise sınırsız site eklenebiliyor.
  • Ücretsiz sürümde 30 anahtar kelime sorgulaması yaptırabilirken ücretlide bu sınırsız olarak gelmekte.
  • Competitor Analysis özelliği ile ücretli sürümde rakiplerinizin seo hareketlerini takip edebilirsiniz yani bir nevi sizin adınıza rakip seo analizi yapmakta.
  • Anahtar kelime sıralama analizinde ücretlide 200 sayfa arasında kontrol edilirken ücretsizde 10 sayfa arasında kontrol edilebiliyor.
  • Ücretli versiyonda bulunan son özellik ise seo raporlarını grafiksel olarak çıktı alabiliyor veya PDF halinde dışa aktarabiliyorsunuz.
Traffic Travis – Ücretsiz SEO Programı YAPILAN YORUMLAR

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
SemihUmut Karaçoban Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Umut Karaçoban
Ziyaretçi
Umut Karaçoban

Hocam paylaşımınız için teşekkür ederim,bu aralar seo ya ilgim arttı ve bu program sade ve kullanışlı tam seo ile ugraşan kişilere göre tekrardan teşekkür ederim.

Semih
Ziyaretçi
Semih

paylaşımınız için teşekkür ederim,2 tane sitemi ekledim burdan takip edebiliyorum.