WhatsApp ile GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp ile GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • WhatsApp ile GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp ile GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

 

Hareketli fotoğraf zevkini yaşayan GIF, özellikle gençler arasında çok popüler oldu. GIF dosyalarının aktif paylaşımı noktasında, WhatsApp üzerinden paylaşımı oldukça önemli. İlk zamanlar bu durum mümkün değildi. Ancak, artık eğlenceli GIF dosyalarının aktif paylaşımı mümkün. WhatsApp desteğini arkasına alan GIF dosyalarının popülaritesi daha da arttı. Android ve iPhone kullanıcılarına sunulan güncelleme sayesinde, WhatsApp üzerinden bu dosyaların paylaşımı sağlanmaya başladı.

Dünyanın en çok kullanılan ve en hızlı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, eksik özelliklerinden birini daha tamamlamış oldu. WhatsApp üzerinden GIF paylaşımının dört ayrı yolu bulunmaktadır. Bu yollardan herhangi birini seçen kullanıcılar diledikleri gibi dosya paylaşımı yapabilirler.

İlgili resim

  1. Videoyu GIF’e Çevirmek: GIF yapma konusunda ek programa ihtiyaç kalmadan videoların çevrilmesi mümkün. Bunun için, sohbet ekranında + simgesine dokunarak, ardından galeriye girmek yeterli. Gönderilmek istenen öge seçildikten sonra, üste yer alan sarı çubuktan GIF başlangıç ve bitimi belirleniyor.
  2. GIF Araması: Sohbet ekranındaki + simgesine, devamında galeriye tıklamak gerekiyor. Sol altta bulunan GIF arama çubuğuna dokunduktan sonra açılan arama ekranından GIF seçilerek işlem tamamlanıyor.
  3. GIF Klavye: Sohbet sırasında GIF klavyeye geçildikten sonra, hızlı bir şekilde paylaşım yapılabilir. Bu adım için gerekli olan ücretsiz klavyeler bulunmaktadır. Genel olarak en çok tercih edilen; PopKey, GIF Keyboard’tır.
  4. Live Photos GIF Yapma: Bu adımda ise iPhone 6s veya üzeri modele sahip olmak gerekiyor. Çekilen Live Photos’lar formatları değiştirilerek GIF dosyalarına dönüştürülebilir. Tabi burada, söz konusu işlemi gerçekleştirebilmek için uygulama indirmeye gerek kalmıyor. Yapılması gereken, + simgesinin ardından galeriden Live Photos bulmak. İşlem gerçekleştirilirken 3D Touch özelliğinden faydalanmak gerekiyor. Çıkan menüden GIF olarak seç kısmına tıklamak yeterli olacaktır.
WhatsApp ile GIF Gönderme Nasıl Yapılır? YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir