Wise Registry Cleaner – Kayıt Defteri Temizleme Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Sistem
  • Wise Registry Cleaner – Kayıt Defteri Temizleme Programı

Windows işletim sistemli bilgisayarların en gidemli yerlerinden birisi olan kayıt defterindeki 1 harfklik bir hata sisteminizi oldukça etkileyebilir. Bu nedenle ara ara regedit bölümünü temizlemek oldukça önemli.

Wise firmasının geliştirdiği Türkçe programlardan birisi olan Registry Cleaner kayıt defteri düzenleme konusunda bizlere büyük kolaylıklar sağlıyor. Wise Registry Cleaner 9 programında 4 farklı menü bulunuyor. Bunları sıralayacak olursak; Kayıt Temizleyici, Sistem Ayarlama, Kayıt Birleştirme ve Asistan bölümü. Bunlardan en çok kullanacağınız kayıt temizleyici ve sistem ayarlama bölümü olacağını düşünüyoruz. Programın kullanımına bakacak olursak öncelikle yükleme sonrasında tam bir kayıt defteri yedeğini alıp almayacağınızı soracak bunu kesinlikle alacak şekilde ilerlemenizi tavsiye ediyorum. Eğer bir tutarsızlık olursa bu yedekten tekrar geri dönebilirsiniz.

Kayıt Temizleyici

Kayıt temizleme menüsüne tıkladığınızda bunun altında 3 farklı kırılım göreceksiniz. Sadece güvenli, Derin ve Özel Bölge adındaki bölümlerden mümkün mertebe sadece Güvenli olanı seçmenizi tavsiye ediyorum. Program gerekli gördüğü bölümleri otomatik temizleyip onaracaktır.

https://www.indirtik.com/wp-content/uploads/2017/10/wise-registry-cleaner-turkce-1.png

Sadece güvenliği seçtiğinizde muhtemelen 200/300’ün üzerinde hata bulacaktır benim taramamda tolam 2534 hata gördü 🙂 Tarama sonrasında dilediğinizi değiştirmesini sağlayabilir dilediğinizi düzeltme dışı bırakabilirsiniz.

Sistem Ayarlama

Sistem ayarlama menüsüne tıkladığımızda ise Windows’u hızlandırmak ve sistemi daha stabil bir hale getirmek için bir takım ayarları program otomatik yapabiliyor. Burada hangi bölümlere ayarlama yapılacaksa onları seçebiliyoruz ve ardından sağ üstten ayar çek tuşuna basarak ayar çekebilirsiniz 🙂

Burada seçebileceğiniz ayarlar arasında Açılış / Kapanış Hızlandırma, Sistem Kararlılığı, Sistem Hızlandırma ve Ağ Hızlandırma bulunuyor.

Wise Registry Cleaner – Kayıt Defteri Temizleme Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir