SculptGL

Geleneksel 3D modellemeye alternatif bir yaklaşım, ücretsiz bir 3D modelleme yazılımı içinde şekillendirme kavramıdır. Piyasada, çoğu oldukça dik öğrenme eğrilerine sahip olan bazı ticari seçenekler vardır. Bunlar, orta ve profesyonel araçlar arasında aşağıda tanıtılacaktır. SculptGL, diğer yandan, sadece gerekli temel araçları içerir ve size heykel iş akışını anlamanızı sağlar – Hepsi web tarayıcınızın rahatlığında.

Daha gelişmiş heykel araçlarında olduğu gibi, en başından itibaren yüksek çözünürlüklü bir kafes oluşturmaya çalışmazsınız, ancak adım adım ayrıntı düzeylerini yükseltirsiniz. Uygulamada, 3D tasarımınıza sıfırdan oluşturduğunuz bir ilkel ile başlayacak ya da 3D modelleme yazılımından bir şablon (genel bir insan vücudu vb.) Yükleyeceksiniz. Zemin, her zaman silueti (kollar, kafalar, uzuvlar) çok geniş fırçalarda tanımlamaktır. Oradan daha küçük fırçalara geçebilir ve büyük detayları, belirgin kasları, parmakları ve benzerlerini şekillendirebilirsiniz. Ancak o zaman daha ince fırçalar kullanarak kırışıklıklar veya izler gibi karmaşık detaylar ekleyebilirsiniz.

Bu ücretsiz bir 3D modelleme yazılımı olmak, nesnelerin sayısı ve karmaşıklığı minimum ile sınırlıdır. 3D heykel yapmayı merak eden herkes için, bu, başlangıçta en iyi 3D modelleme yazılımıdır. Eğer yukarı seviyeye istiyorsanız, Sculptris bir denemelisiniz – pro gitmek isterseniz, deneyin ZBrush veya Mudbox .

 

SculptGL YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abonnieren  
Benachrichtige mich bei