MinerGate – İşlemci ve Ekran Kartı ile Madencilik Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Kripto para birimlerini araştıran çoğu kişinin ilk programlarından birisi olan Minergate ile mevcut bilgisayarınızdan sistemi çalıştıraıp para kazanabilirsiniz. Minergate, sisteminizdeki işlemci ve ekran kartlarını çalıştırarak size gelir sunmayı amaçlamakta. Dizüstü bilgisayar/laptop/notebook, masaüstü bilgisayar ve windowslu tabletlerde çalışabilen Minergate’e yakından bakalım.

https://www.indirtik.com/wp-content/uploads/2017/08/minergate-logo.png

Kripto madenciliğin artması ile pek çok farklı yazılım ile kazı yapmak mümkün hale geldi. MinerGate firmasıda kendi yazılımı ile birden fazla coin üzerinde işlem üretim işlemi yaptırabiliyor. 32 bit ve 64 bit versiyonları bulunan Minergate’in en performanslı şekilde çalışması için 64 bit versiyonu indirmenizi tavsiye ediyoruz. Minergate ile üretebileceğiniz sanal para birimleri arasında: Zcash, Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin, Litecoin, Bytecoin, Monero, QuazarCoin, MoneteVerde, Dahscoin, FantomCoin, DigitalNote, Aeon coin ve son olarak Infinium-8 coin yer almakta. Özellikle Monero kazmak için tavsiye edilen Minergate, çalışırken sisteminizin kaynakları kullandığından dolayı ısınma sorunları doğurabilir. Bu gibi sorunları çözmek için çekirdek başı düzenleme özelliği ile örneğin işlemciniz 8 çekirdekli siz dilerseniz 4 çekirdeğini MinerGate kullansın şeklinde yapılandırabiliyorsunuz. Aynı işlemi ekran kartı çekirdekleri içinde yapabilen Miner Gate’in dünya çapında aktif 1.5 milyonu aşan kullanıcısı bulunuyor. Cryptocurrency ve madencilik sektörüne yeni adım atacaklar mutlaka minergate ile kendilerini geliştirmeli en azından coin sistemleri için neler gerektiğini bu program ile test etmeliler.

MinerGate Kurulumu ve Kullanımı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi MinerGate 64 bit işletim sistemlerinde daha performanslı çalışmakta. Programı kurarken tüm ekranlar Türkçe ve bu nedenle zorluk çekmeyeceğinizi düşünüyoruz ileri ile şeklinde kurulumu tamamlayabilirsiniz.

MinerGate’in kullanımına göz atacak olursak öncelikle yüklediğiniz programı açıp bir hesap oluşturmanız gerekecek. (https://minergate.com/reg bu adresten hesap oluşturma sayfasına girebilirsiniz.) Oluşturulan hesap ile programa giriş yaparak Smart Miner kısmından akıllı madencilik ile kazmaya başlayabilirsinizi. MinerGate, kendi içerisindeki bir özellik ile Start smart mining seçeneğini seçtiğinizde sisteminize göre en verimli olacak coini kazmaya başlar. Eğer ben istediğim coini çıkartacağım derseniz üst menüden MINER yazan yere tıklayıp hangisini kazacaksanız ona seçip start mining demelisiniz. Yine bu iki ekranda yer alan işlemci çekirdek seçimi çok önemli sisteminizi çok yormaması ve zarar vermemesi adına çalışacak çekirdek sayılarını düşürmelisiniz.

DİKKAT: Eğer minergate sürekli çalışacaksa ortam serin olmalı ve bilgisayarınızın sıcaklıklarını sürekli takip etmelisiniz aksi halde sisteminiz zarar görebilir.

MinerGate ile madencilik yaptıkça çeşitli puanlama öldülleri verilmekte bunları Achievements kısmından takip edebilirsiniz. Bechmark kısmına gelecek olursak bu sekmeden sisteminizin test edilmesini sağlayarak kazı işleminde daha fazla performans sağlayacak öneriler bulabilirsiniz.

Sonuç olarak MinerGate coin sistemlerini kazmaya başlayacaklar için genel anlamı ile işlerin nasıl yürüdüğünü size gösterebilecek kaliteli bir program. Fakat elinizdeki donanımlar güçlü ise daha profesyonel bir yazılım kullanmanızı tavsiye ederiz. Genelde MinerGate gibi sistemler çok kazandırmasada ufak tefek birşeyler getirecektir. Sistemin alt ödeme limiti hangi coin kazarsanız kazın 0.01’dir.

MinerGate – İşlemci ve Ekran Kartı ile Madencilik Programı BENZER İÇERİKLER
MinerGate – İşlemci ve Ekran Kartı ile Madencilik Programı YAPILAN YORUMLAR
  • Umut Ali Alaraş
    2 sene önce

    Madencilik zor ya önceden çok denedim.