Easy-to-charge Nokia battery from Nokia

Easy-to-charge Nokia battery from Nokia


Senelerdir akıllı telefonların en büyük problemi çözülemiyor; bataryası hemen biten telefonlar hızımıza yetişemiyor ve pek çok telefon kullanıcısı prizden fazlaca uzaklaşamıyor. Bir dönemin efsane telefon üreticisi Nokia , pil sorununu çözdüğü iddialarıyla gündeme geldi. Şimdi kullanılan bataryalarından 2.5 kat daha uzun batarya ömrüne sahip olduğunu iddia ettiği yeni bataryalar telefon üreticilerin de dikkatini cezbedecek türden.

Telefon pilleri hangi model cihaz olursa olsun bir günü çıkarması, kullanım alışkanlığına da bağlı olarak, pek kolay değil. Telefon firmaları pillerin daha uzun gitmesi için daha az enerji harcayan işlemci ve parçalar kullanmaya çalışırken, sektörün bu konuda çok da yol alamadığı ortada. Fakat Nokia tarafından gelen bir bilgi, bu konuda önemli bir gelişme yaşandığını ortaya koydu.

İrlanda daki Nokia Bell Labs’ın bir araştırma merkezi olan AMBER ile birlikte geliştirdiği yeni teknoloji, bugünün bataryalarına göre 2.5 kat daha fazla batarya ömrü sunuyor; en azından Nokia’nın söylemi bu şekilde

Telefonlarını artık Nokia kendisi değil HMD Global’e ürettiriyor. Bu nedenle teknolojiyi ticari kullanım için diğer üreticilere lisanslamak isteyeceği de aşikar. Nokia’dan bir yetkili, teknolojiyi korumak için patent başvurusunda bulunduklarını da söyledi.

Senelerin büyük sorununu Nokia, bu son çalışmasıyla çözebilecek mi?

Easy-to-charge Nokia battery from Nokia YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Notify of