HWiNFO64 + Portable – Bilgisayar için Donanım Analizi, İzleme ve Raporlama Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Sistem
  • HWiNFO64 + Portable – Bilgisayar için Donanım Analizi, İzleme ve Raporlama Programı

Bilgisayar ile haşır neşir bir kişi iseniz eminiz sürekli sisteminizi izleyebileceğiniz farklı yazılımlar arayışına giriyorsunuzdur. HWiNFO64 programıda size bu konuda yardımcı olacak efsane programlardan birisi olmaya aday. Martin Malík tarafından geliştirilen HWiNFO programının 64 bit versiyonu olan bu sürümde neler var ve sizlere neler sunuyor birlikte göz atalım.

Yazılım dünyası uçsuz bucaksız bir şekilde büyümeye devam ederken sistem analiz ve donanım izleme programlarıda overclock yapan veya arıza tespiti yapan kişiler için olmazsa olmazlardan birisi. HWiNFO64 programı bilgisayarınızdaki tüm donanım birleşenlerinin özelliklerini, ne kadar yük altında olduklarını kolay bir şekilde size göstermekte. Sürekli güncellenen ve yeni nesil donanımlarla uyumlu çalışan HWiNFO gerçek zamanlı olarak sistem durumunuzu gösterebilmekte. Program içerisinde yer alan araçları listeleyecek olursak;

  • Kapsamlı Donanım Bilgisi
  • Sistem Sağlık Durumu / Raporlama ve Uyarı Ekranı
  • Özelleştirilebilir Grafikler
  • Raporlama Ekranı ile donanım bilgilerinizi CSV-XML-HTML olarka günlük raporlayabilmek

HWiNFO64 kullanımı ile alakalı aslında kurulum sonrasında yapacağınız pek ayar bulunmuyor. Kurulum sonrası otomatik güncelleme için bir takım şeyler sorabilir bunları geçebilirsiniz. Programı açtığınızda ise Sistem Günlüğü karşınıza gelecektir. Burada işlemci özelliklerinden en ince detaya kadar bilgi veren ekrana, ekran kartı özelliklerinden ram bellek bilgilerine harddiskten işletim sistemi bilgilerine kadar herşeyi takip edebilirsiniz. Türkçe Dil desteği bulunmayan HWiNFO programında önemli bir diğer bölüm ise ana ekranda yer alan donanım aygıt bilgileri bölümü buradan bilgisayarınıza takılı olan ne var ne yok tüm donanımları kolayca takip edebilirsiniz. Anakart çipseti nedir, pci express versiyonu kaçtır, usb versiyonları nedir, bios versiyonu nedir, kaç gb ram takılı bunların saat hızı nedir gibi tüm sorularınıza bataryadan işlemciye kadar hepsini görebilirsiniz.

HWiNFO64 + Portable – Bilgisayar için Donanım Analizi, İzleme ve Raporlama Programı BENZER İÇERİKLER
HWiNFO64 + Portable – Bilgisayar için Donanım Analizi, İzleme ve Raporlama Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir