Macrorit Disk Scanner Portable 4.2.0 – Harddisk Bad Sector ve Hata Tarama Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Sistem
  • Macrorit Disk Scanner Portable 4.2.0 – Harddisk Bad Sector ve Hata Tarama Programı

Geliştirdiği çeşitli sistem araçları ve ücretsiz yazılımlarla dikkat çeken Macrorit firmasının en gözde uygulamalarından birisi olan Disc Scanner uygulamasının son sürümü olan 4.2.0 ile artık kolayca harddisk, usb flash disk ve ssd disk gibi depolama araçlarını evinizde hatalarını tarayıp sorunları çözebileceksiniz.

Macrorit Disk Scanner programının bu sürümü portable olarak çalışabilmekte bunun sonucunda herhangi bir kuruluma gerek kalmadan disk taraması yapabileceksiniz. 4.2.0 versiyonu ile birlikte programa gelen özellikler arasında Windows server sistem disklerinide artık kolayca taratıp hata kontrolü yapabileceksiniz. Programın desteklediği disk yapıları arasında IDE, Sata, SSD, SCSI, FireWire ve donanımsal RAID disklerin yanı sıra USB depolama aygıtlarıda yer almakta. Gerçek zamanlı bir bad sektör taraması programı araynlar için Free versiyonu ile oldukça fazla özellik sunan <strong>Macrorit Disc Scanner</strong> sistem araçlarınız arasında mutlaka arşivdeki yerini almalı. Programı indirdiğinizde bilgisayarınıza gelen zip dosyasında x32 ve x64 yazılarını göreceksiniz sistem işletim sistemine göre uygun olanı seçip ilerleyin ardından klasörde yer alan dm.st.exe dosyası disk scanner 4.2.0’ı başlatacaktır.

Macrorit Disk Scanner Portable 4.2.0 nasıl kullanılır?

Açıldıktan sonra sağ üst tarafta scannow tuşuna bastığınızda seçilen depolama aygıtını taramaya başlayacak. Sector taraması başladıktan sonra hatalı yerlerde kırmızı sorunsuz yerlerde yeşil bildirim ile disk durumunu görebilirsiniz. Eğer kırmızılar %10’dan daha fazla ise hiç durmadan verilerinizi yedekleyip harddisk değişimi yapmanızı tavsiye ederiz. Not: Program yükleme sonrasında ingilizce olarak log kaydı atmakta buradan durumu kolayca öğrenebiliyorsunuz.

Macrorit Disk Scanner Portable 4.2.0 – Harddisk Bad Sector ve Hata Tarama Programı BENZER İÇERİKLER
Macrorit Disk Scanner Portable 4.2.0 – Harddisk Bad Sector ve Hata Tarama Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir