Android Studio 3.4.2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Android Studio , dünyanın her yerinden programcıların ve katılımcıların kodlama, hata ayıklama, performans optimizasyonu, sürüm uyumluluk kontrolü, donanım uyumluluğu kontrolü (çeşitli) için araçlara doğrudan erişmesini sağlayan , Google tarafından ( tümleşik geliştirme ortamıolarak da bilinir) popüler bir yazılım geliştirme ortamıdır . android cihazlar ve tabletler de dahil olmak üzere ekran boyutu) ve geliştiricilerin daha iyi kodlama sürecini otomatik hale getirmelerine ve daha hızlı yineleme ve keşifler yapmasına yardımcı olan birçok araç. Android Studioprogramcıların tasarımdan son dağıtıma kadar android tabanlı projelerini kolayca oluşturmalarına yardımcı olabilecek birçok araç da bulunuyor. Bu, uygulamanızı tasarlama, test etme, hata ayıklama, derleme ve profil oluşturma araçlarını içerir.

Android Studio’nun arayüzü çok modern ve etkileşimlidir ve kullanıcıların çoklu monitör ortamlarında çalışmak için tam destekle bileşenleri sürükleyip bırakarak ve önizleme pencerelerini bırakarak kullanıcı arayüzlerini kolayca değiştirmelerini sağlar.

Windows, Mac OS X ve Linux’ta mükemmel Android öykünmesi ve Google Cloud Platform için tam entegre desteği ile, uygulama Android cihazlar için uygulamalar yapmak için bugün bulabileceğiniz en iyi SDE paketini temsil ediyor.

Özellikler ve Önemli Noktalar

Akıllı kod editörü
Aracın merkezinde, gelişmiş kod tamamlama, yeniden düzenleme ve kod analizi yapabilen akıllı bir kod editörüdür. Güçlü kod editörü, daha üretken bir Android uygulaması geliştiricisi olmanıza yardımcı olur.

Kod şablonları ve GitHub entegrasyonu
Yeni proje sihirbazları, yeni bir projeye başlamanızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Gezinme çekmecesi ve görüntüleme cihazları gibi desenler için şablon kodunu kullanarak projeleri başlatın ve hatta Google kod örneklerini GitHub’dan alın.

Çok ekranlı uygulama geliştirme
Android telefonlar, tabletler, Android Wear, Android TV, Android Auto ve Google Glass için uygulamalar oluşturun. AndroidStudio’daki yeni Android Project View ve modül desteğiyle, uygulama projelerini ve kaynaklarını yönetmek daha kolaydır.

Tüm şekiller ve boyutlar için sanal cihazlar
Optimize edilmiş bir emülatör görüntüsü ile önceden yapılandırılmış olarak gelir. Güncellenmiş ve modern Sanal Aygıt Yöneticisi, yaygın Android aygıtları için önceden tanımlanmış aygıt profilleri sağlar.

Android Gradle ile geliştirildi
Aynı projeyi kullanarak farklı özelliklere sahip Android uygulamanız için birden fazla APK oluşturun. Maven ile uygulama bağımlılıklarını yönetin. Studio veya komut satırından APK oluşturun.

Android Studio hakkında daha fazlası:

  • IntelliJ IDEA Community Edition, JetBrains’in popüler Java IDE’si üzerine kurulmuştur.
  • Esnek Gradle tabanlı yapı sistemi.
  • Varyantlar ve çoklu APK oluşturma.
  • Google Hizmetleri ve çeşitli cihaz türleri için genişletilmiş şablon desteği.
  • Tema düzenleme desteği ile zengin düzen editörü.
  • Performansı, kullanılabilirliği, sürüm uyumluluğunu ve diğer sorunları yakalamak için Lint araçları.
  • ProGuard ve uygulama imzalama yetenekleri.
  • Google Cloud Platform için yerleşik destek, Google Cloud Messaging ve App Engine’i entegre etmeyi kolaylaştırır.

Not : Java Runtime Environment gerektirir .

Android Studio 3.4.2 BENZER İÇERİKLER
Android Studio 3.4.2 YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir