Calibre 4.3.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Calibre 4.3.0

 

Calibre, tablet ve okuyucu kullanan modern kitap kurtları için bir çok iyi bir e-kitap yöneticisidir. Calibre, yalnızca dijital kitapları görüntülemek, düzenlemek ve dönüştürmek için kullanışlı araçlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda RSS yayınları tarafından sağlanan içerikten kitaplar oluşturmanıza da olanak sağlar.
Calibre‘deki kitapları yönetmek, tipik bir multimedya kütüphanesiyle çalışmak gibidir. PDF, RTF, ePub, FB2, LIT, MOBI, PDB, TXT ve daha birçok formatta kitap içeren dosyalar, görüntüleyebilecekleri koleksiyona eklenir (bilgisayar diskine kopyalanır) (yazarlar, yayıncılar, derecelendirmeler, başlıklar veya döngüleri) ve meta verileri düzenleyin ve desteklenen biçimlerden birine dönüştürün. Bu program için gelişmiş dönüştürme seçeneklerini not alın. Çıktı belgelerinin görünümünü yapılandırabilir, yazı tipi boyutunu tanımlayabilir ve kitabın hazırlandığı elektronik okuyucunun hedef görüntü boyutunu seçebiliriz. Ayrıca, belgenin yapısını analiz etmek ve bölümlere zarif bir bölme sağlamak, otomatik olarak bir içindekiler tablosu ve metnin sezgisel analizi oluşturmak mümkündür. biçimlendirmeyi birleştirir (paragraflar arasındaki boş satırları kaldırmak, satırları doğru sarmak, sözcükleri taşıdıktan sonra kalan gereksiz satırları kaldırmak vb.) ve içe aktarma sırasında dosya adına göre kendi meta veri okuma kalıplarınızı tanımlamak. Program biçimlendirme analiz etmek ve tanımlamak için ifadeler kullanır.

Calibre sadece e-kitap okuyucu değildir, çünkü bu tür programlarda nadir bir özelliğe sahiptir – bir RSS okuyucusudur. Calibre, tanımlanmış bir kaynak listesinden günde bir kez makale indirme ve daha sonra internet bağlantısı olmadan okunabilen, okuyucunuz veya tabletiniz için “sindirilebilir” bir belge biçiminde dışa aktarma yeteneğine sahiptir. Belgenin başında, ilk bakışta RSS okuyucusu tarafından sunulan içerikten farklı olmadığının bir özeti vardır. Makale başlıklarında, metnin tam sürümlerini içeren belgedeki alakalı sayfalara bağlantılar vardır.

Genellikle, görüntülenen yazı tiplerinin kalitesi Microsoft ClearType Tuner kullanılarak geliştirilebilir .

Calibre , e-Kitap koleksiyonunuzu yönetmek için bir programdır . Bir e-kütüphane görevi görür ve aynı zamanda e-kitap okuyucu senkronizasyon özellikleri ve entegre bir e-kitap görüntüleyicinin yanı sıra format dönüştürme, haberlerin e-Kitap dönüşümüne beslenmesi için izin verir .

Özellikler ve Önemli Noktalar

E-kitap koleksiyonunuzu yönetirken zaman kazanın
Calibre‘nin kullanıcı arayüzü mümkün olduğu kadar basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Ana penceredeki büyük düğmeler ihtiyaçlarınızın çoğuna bakar. Çok sayıda kalibrenin özellikleri ve seçenekleri sezgisel sekmeler altında her zaman net bir şekilde görüntülenir. Bağlam menüleri özenle sıralanır; bu nedenle aradığınız şeyler kendilerini neredeyse kendi başlarına bulurlar. Asla hedefinden üç tıklamadan fazla uzaklaşamazsın. Kullanıcıların geri bildirimlerine dayanan kalibre arayüzünün yıllarca sürtüşmesinin sonucudur. Ayrıca, programın görünüm ve hislerini değiştirebilir ve kapak, başlıklar, etiketler, yazarlar, yayıncılar vb. Kullanarak kitap koleksiyonunuza göz atmak için üç yerleşik kütüphane görünümünden birini deneyebilirsiniz .

Bu yazılım hemen hemen her e-Reader‘ı destekler ve her güncelleme ile daha fazla cihazla uyumludur. E-kitaplarınızı bir aygıttan diğerine saniyeler içinde, kablosuz olarak veya bir kabloyla aktarabilirsiniz. Ve bunun için herhangi bir ek araca ihtiyacınız yok. Program, gerektiğinde otomatik olarak dönüştürmesi için cihazınız için en iyi dosya biçimini gönderir.

Kapsamlı e-kitap görüntüleyici
Tshi aracı, tüm önemli e-kitap formatlarını görüntüleyebilen dahili bir e-kitap görüntüleyiciye sahiptir. İçindekiler, yer imleri, CSS, referans modu, yazdırma, arama, kopyalama, çok sayfalı görünüm, gömülü fontlar ve daha fazlası için tam desteğe sahiptir …

Web’den haber / dergi indirin
Calibre , The Economist, New York Times, New Yorker Dergisi, The Guardian, BBC News, National Geographic, CNN, The Wall Street Journal gibi yüzlerce haber kaynağından cihazınıza ne olduğunu bildiğinizden ve otomatik olarak hikayeler ilettiğinden emin olabilir. Washington Post, Atlantik, Bilimsel Amerikan, Kablolu Dergi, Telgraf, Forbes, Ars Technica…

Kütüphanenizi kolayca paylaşın ve yedekleyin
Program, kütüphanenizi barındırmak için kullanışlı bir web sunucusu ile birlikte gelir. Sadece birkaç dakika içinde, e-kitaplarınızın tümünü (veya sadece bir kısmını) seçtiğiniz herhangi bir kişiyle güvenle paylaşabilir veya istediğiniz herhangi bir cihazı kullanarak istediğiniz yerden kendinize erişebilirsiniz. Sunucuyla, yalnızca bir tarayıcı kullanarak kitaplığınızdaki kitapları herhangi bir telefon / tablette okuyabilirsiniz . Hatta çevrimdışı çalışıyor.

Koleksiyonunuzdaki kitapları düzenleyin

Aramızdaki e-kitap meraklıları için, yazılımın en popüler e-kitap formatlarında, EPUB ve Kindle e-kitaplarını düzenlemenizi sağlayan yerleşik bir düzenleyicisi vardır . Editör, e-kitapların doğuşlarını düzenlemeyi olabildiğince kolay ve verimli kılmak için birçok karmaşık özelliğe sahiptir.

Her e-kitap ihtiyacını karşılayın ve destek alın
Olası bir şey değil, ancak ihtiyacınız olan bir özellik olduğunu fark ederseniz, ancak programda bulunmadığı takdirde, dahili eklenti gezginini kullanabilirsiniz. Birçok kullanıcı, calibre’nin özelliklerini geliştirmek ve genişletmek için eklentiler geliştirir. Doğrudan yazılımdan yüzlerce eklentiye göz atabilir ve sadece tek bir tıklama ile yükleyebilirsiniz.

İndirTık

Calibre 4.3.0 YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir