Free GIF Maker – Ücretsiz Videodan Gif Yapma Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Günümüzde sosyal medya üzerindede neredeyse tüm uygulamaların desteklediği GİF resimler bizleri eğlendirmeye devam ediyor. Hareketli resim olarakta bilinen gif uzantılı resimlerin nasıl yapıldığını ve hangi programların kullanıldığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. DVDVideoSoft firmasının ücretsiz araçlarından youtube video indirme programını daha önce sizlere sunmuştuk. Buradan youtube videolarını indirdiniz peki bunları gif yapmak istemez misiniz? Bu konuda Free GIF Maker programı bizleri yardımcı olacak.

Türkçe dil destekli olan Free Gif Maker programı ücretsiz olmasına rağmen bazı özellikler için sizden ücretli premium hesap isteyebilir bunlara yazı sonunda değineceğiz. Free gif maker programı kısaca şu işe yaramakta diyelim ki elinizde bir video veya film var bunun belirli bir bölümünü gif olarak hareketli resime çevirmek istiyoruz bu işlemlerin hepsini bu programla kırpıp, biçip kolayca gif yapabiliyorsunuz. Gif yapma programının desteklediği tüm video dosya uzantılarını listeleyelim. Günümüzün en popüler video dosya uzantısı MP4’ten AVI, MPG, MKV, FLV, 3GP, WEBM ve WMV’ye kadar 8 farklı uzantı bulunuyor.

Free GIF Maker ile Gif Nasıl Yapılır, Program Nasıl Kullanılır?

https://www.indirtik.com/wp-content/uploads/2017/08/free-gif-maker-kullanimi-2.png

Free Gif Maker ile gif yapmak gerçekten oldukça basit. Öncelikle programı kurduktan sonra masaüstümüze eklenen kısayoldan açalım. Drop files here yazan yere dielrsek video sürükleyip bırakabiliriz, dilerse Add file… yazan kısımdan videoyu direk seçebiliriz. Video ekranımıza yansıdıktan sonra alt menüde yer alan play tuşu ile oynatmaya başlayalım. Videodan gif yapılacak yeri seçmek için oynatma menüsündeki 7. sırada yer alan makas işaretine tıklayarak başlangıç ve bitiş noktasını işaretleyelim. Alt tarafta yer alan hız, döngü ve gif boyutu bölümlerinide ayarladıktan sonra sağ alt taraftan Create butonuna basarak gif oluşturmayı başlatabiliriz. Kısa bir çevirme işleminden sonra işlem tamamlanacak ve ekranıza gelen yükleme görüntüsünün alt tarafında bulunan open folder ile gifin kaydedildiği klasörü görebileceksiniz. Gif resminizin boyutu seçtiğiniz ayarlara göre büyük olabilir bu nedenle eğer MB’larca büyük olan gif dosyasını daha küçük yapmak isterseniz boyut ve renk ayarlarını kesinlikle düşürmelisiniz.

https://www.indirtik.com/wp-content/uploads/2017/08/gifyapmaprogrami.gif

Free GIF Maker – Ücretsiz Videodan Gif Yapma Programı BENZER İÇERİKLER
Free GIF Maker – Ücretsiz Videodan Gif Yapma Programı YAPILAN YORUMLAR
  • Free Video Flip and Rotate – Video Çevirme ve Döndürme Programı | İndir Link – Güvenilir Program ve Dosya Arşivi
    2 sene önce

    […] izleyebilirsiniz. Son olarak programda yer alan Convert özelliğinde gif özelliği var yani videodan gif yapma programı olarakta kullanmanız mümkün. Video döndürme programı kaydettiği çalışmaları Belgelerim […]

  • Furkan
    2 sene önce

    bu program çok işime yaradı,lazım bir programdı teşekkür ederim 🙂