WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir? WhatsApp Nasıl Yedeklenir?

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir? WhatsApp Nasıl Yedeklenir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir? WhatsApp Nasıl Yedeklenir?

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir? WhatsApp Nasıl Yedeklenir?

 

Bu yazımızda sizlere WhatsApp hesap silme süreci boyunca adım adım yol göstereceğiz bu yöntemler hem Android telefonlar hemde Apple iPhone için gerçerlidir. Gerçeğin ardında verilerinize ne olacağını detaylı olarak aşağıda inceleyebilirsiniz.

 

İlk olarak WhatsApp uygulamasını başlatın. Ayarlara dokunun ve hesap bölümüne girin. “Hesabımı sil”i seçin. Devam etmek için telefon numaranızı tam uluslararası formatta girin. İşlemi sonlandırmak için hesabın alt kısmında “sil”e dokunarak işlemi bitirin.

WhatsApp Hesabı Silindiğinde Ne Olur?

Telefon numaranız artık WhatsApp ile ilişkili değildir. Hesabınız arkadaşlarınızın WhatsApp sık kullanılanlar listesinden kaldırıldı ve tüm WhatsApp gruplarından silindi. Uygulamada WhatsApp sohbetleri ve medyaları silinir. Hizmet ödeme bilgileriniz WhatsApp sunucularından kaldırılır.

Cep telefonu numaranızı veya başka birisini servise yeniden kaydettirerek hesabınızı her zaman yeniden etkinleştirebileceğinizi unutmayın. Ancak önce sohbet ve medya yedeklerini oluşturmayı düşünmelisiniz.

WhatsApp Sohbetleri ve Medya Nasıl Yedeklenir?

Uygulamayı silmeden önce sohbet geçmişinizi ve medyanızın tam bir yedek kopyasını almayı unutmayın. (WhatsApp Ayarları – Sohbet ve Çağrılar – Sohbet Yedekleme – Hemen Yedekle)

Otomatik yedekle seçeneğine dokunarak yedekleme sıklığını seçerek otomatik olarak zamanlanmış yedeklemeleri etkinleştirebilirsiniz.

Aynı telefon numarasıyla hizmeti yeniden etkinleştirdikten sonra kaydedilmiş bir WhatsApp yedeklemesinden geri yükleyebileceksiniz. Sohbet geçmişinizi farklı bir telefon numarasıyla kayıtlı bir WhatsApp hesabından geri yükleyemezsiniz.

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir? WhatsApp Nasıl Yedeklenir? YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir