Windows 7 ve 8 için Movie Maker (Windows Essential 2012)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Windows 7 ve 8 için Movie Maker (Windows Essential 2012)

 

Windows XP ile birlikte hayatımıza giren Movie Maker programı, Windows’un sonraki versiyonlarında maalesef kurulu halde gelmemeye başladı. Bu nedenle kullanıcılar movie maker indirmek için alternatif aramaya başladılar çünkü program gerçekten çok kullanışlı bir yapıya sahipti. Sizlere sunduğumuz movie maker 2016 versiyonu ile Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 kullananlar ücretsiz programı kurabilecekler.

Hiç kuşkusuz Microsoft’un geliştirdiği en etkili video programlarından birisi Movie Maker. Gelişmiş filtreleri, hızlı video kırpma özellikleri, videoya yazı ekleme, videoya müzik ekleme, videolara geçiş ekleme gibi çok pratik araçları ve kullanışlı arayüzü ile bir çok kişinin video düzenlemede en çok tercih ettiği program oldu. Sizlere daha önce sunduğumuz Windows 10 için movie maker programı ile aynı olan bu versiyon oldukça fazla araca sahip. Movie Maker 2016 versiyonunun kurulumunda indirdiğimiz windowsmoviemaker2016.exe dosyasını çalıştırarak karşımıza çıkan ekranları ileri diyerek geçelim ve böylece kurulumu tamamlayalım. Son ekranda Launch Windows Movie Maker yazılı yeri tıkla bırakırsak otomatik program açılacaktır.

 

Not: Windows Movie Maker daha önce Windows Essentials 2012 içerisinde gelmekteydi ve Essentials 2012’nin de desteği bittiğinden yükleme bir hayli zor hale gelmişti. Sizlerle paylaştığımız Windows Live Temel Parçalar programı wlsetup-all.exe Türkçe dosyası ile Movie Maker’i ücretsiz ve Türkçe kurabilirsiniz.

Uyarı!!Bazı program sitelerinde fırsatçılar bu güzelim ücretsiz programın trial versiyonunu yapıp paralı olarak satmaya çalışıyor bunlara fırsat vermeyin.

Windows Essential 2012‘nin kurulumu için indirmiş olduğunuz offline install dosyasını (wlsetup-all-Turkce-indirtik.exe) çalıştırın. Ardından Yükleme Windows Temel Parçalar 2012 ekranı açılarak hazırlanmaya başlanacaktır buna istinaden ekranınıza Ne Yüklemek İstiyorsunuz? şeklinde bir bölüm gelecek. Bu ekranda eğer sadece Movie Maker Windows 7 için kurmak istiyorsanız Yüklemek istediğiniz programı seçin bölümünden sadece Movie Maker’i seçip ileri diyelim. Eğer Windows Temel Parçalar‘ın tamanını yüklemek istiyorsanız önerileni seçebilirsiniz. Önerilen yüklemede: OneDrive, Messenger, Writer, Mail, Fotoğraf Galerisi ve Movie Maker yer almakta.

Movie Maker ile daha nelere yapabileceğinizi sayacak olursak; Videoların belirli alanlarını kesme, video müzik sesini kapatarak mp3 ile farklı müzik ekleme, videolar arasına yazı ekleme, başlangıç veya bitişe yazı ekleyebilme ve son olarak videoya logo ekleme işlerinizin hepsini bu ücretsiz program ile çözebilirsiniz.

Not: Bu sürüm Windows 10 ile birliktede kullanılabilir ve dil seçeneği tamamen Türkçe’dir.

 

İndirTık

Windows 7 ve 8 için Movie Maker (Windows Essential 2012) BENZER İÇERİKLER
Windows 7 ve 8 için Movie Maker (Windows Essential 2012) YAPILAN YORUMLAR

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir