Youtube Videonuz Neden Çok Tıklanmıyor?

Youtube Videonuz Neden Çok Tıklanmıyor?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Youtube Videonuz Neden Çok Tıklanmıyor?

 

Yüksek beklentilerinizle çektiğiniz videolarınızı, Youtube üzerinde tıklanma rekorları alacağını düşünerek, yükleme kararı aldınız ve bunu çevrenize izlettirerek, onlarında pozitif eleştirileri ile iyice havaya girdiniz. Artık pek bir şüpheniz kalmadı ve rekor tıklanmalar çok yakında, kokusunu bile alıyorsunuz. Hatta alaycı arkadaşınızın videonuzu izleyerek beğenmediğini söylemesi bile doğru yolda olduğunuzu sizlere söylemekte. Yakınlarınızın da desteğini almak niyetindesiniz ve sosyal medya üzerinden linkleri paylaşma sözleri bile imzalandı. Ve artık izlemeye doyamadığınız, tıklayacak herkesin de birden fazla izleyeceğini düşündüğünüz videonuz yayında. Birler onlar derken, videonuz yüzlerde takıldı kaldı ve tıklanmalar ilerlemiyor, beklemek sıkıcı dediniz ve ona süre verdiğiniz. Süre sonunda yeniden baktığınızda ve hayal kırıklığı beklentinizin tam tersinde bir rekor kırıyor içinizde.

Maalesef Youtube kullanıcılarının beklentilerinin bu şekilde hüsrana uğraması ve heyecanlarının kısa süre içinde sönüm yitmesi, sıklıkla karşılaşılan bir durum olmaktadır. çevrenizin desteği dışında videonuz için tıklanmayı artırabileceğiniz yöntemler bulunmakta ve bu yazımızda değineceklerimiz ile, çekimlerinizi daha büyük kitlelere ulaştırmanın yollarını sizlere sunacağız.

Video İçi Bildirimler

Youtube içinde video izlerken hepimizin karşılaştığı ve birçoğumuzun hemen kapatmak için girişimleri olan hatırlatmalar, aslında sanıldığından daha büyük bir faydaya sahip olan ve yayınlayan için sayfasına ve konusuna üye olunmasını sağlayan, başarılı hatırlatmalar olmaktadır. Takip ya da Üye ol gibi video için bildirimleriniz, daha çok izlenme için sizlere ek bir fayda sağlayacaktır.

Youtube Playlist Kullanımı

Videolarınız için paylaşımlarınızı bir playlist oluşturarak sunmanız, sandığınızdan daha çok izlenme sayılarına sahip olmanızı sağlayan, önemli bir unsurdur. Bunu şu şekilde düşünmeniz faydasını anlamanıza yardımcı olacaktır. Video aramalarında kullanıcıların bir videonuza tıklaması ve izlemesi, oluşturmuş olduğunuz playlist sayesinde, kullanıcıyı diğer videolarınızı izlemesi için yönlendirecek ve bu sayede videolarınız daha çok kullanıcı tarafından izlenerek tıklanma sayısını da arttıracaktır.

Üye Sayfası Oluşturma

Videolarınız için bir üye platformuna sahip olmak, yayınladığınız çekimleri beğenenler için diğer videolarınızı izlemeleri için en önemli husus olarak bilinmelidir. Üye sayısının artması videolarınız için izlenme oranlarının da artmasını sağlamaktadır. Nasıl üye yaparım peki derseniz, bunu sosyal medya ortamlarında paylaşımları ile yapabileceğiniz gibi Youtube üzerinde yayınladığınız videoların içinde ‘’Üye Ol’’ gibi hatırlatmaları ile sayfanız için daha çok üye sayısına ulaşmanız mümkün olabilmektedir.

Youtube Bülten Hizmeti

Üyelikler hızla artmaya başladı ve kitleniz izlenme oranları ile birlikte artışa geçti, peki üyelerinize ulaşmak için nasıl bir yol izleyeceksiniz? Youtube bunun için yakın bir süre öncesinde hizmete sunduğu bülten hizmeti ile üyelerinizle iletişim kurmanın daha özel bir yöntemini sizlere sundu. Kaliteli bir bülten paylaşımı ile sosyal medyanın merkezinde olabileceğinizi ve üyelerinizle iletişimde olabileceğinizi unutmayın.

Beğendiğiniz Videolara Kendi Videonuzla Karşılık Verin

Yayınladığınız videolarınız için izlenme oranlarının arttırılması adına, Youtube videolarının altında yorum kısmına kendi video linkini vermeniz, daha çok tıklanma almanın bir başka yolu olarak tercih edilebilmektedir.

Youtube Videonuz Neden Çok Tıklanmıyor? YAPILAN YORUMLAR

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Alimehmet Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
mehmet
Ziyaretçi
mehmet

benimde kanalımın videoları çok fazla izlenmiyordu ufak bir reklam işi çözdü.

Ali
Ziyaretçi
Ali

Youtubede maalesef hak eden videolar tıklanmıyor. primcilerle doldu