Freez Screen Video Capture – Sesli Ekran Videosu Kaydetme Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

 

Ücretsiz ekran videosu kaydetme programları arasında güzel bir yere sahip olan Freez Screen Video Capture temel ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde yapabilecek bir uygulama. Small Video Soft firmasının geliştirdiği en popüler araçlardan birisi olan Freez Screen Video Capture bakalım hangi özelliklere sahip ve nasıl kullanılıyor tek tek sizlere anlatalım.

Kurulum aşaması ve kullanım aşaması oldukça basit olan Winrar ile arşivden çıkartıp next next şeklinde ilerlemeniz yeterli. Freez Screen Video Capture içerisinde pekçok farklı yazılımsal hızlandırıcı, kalite ve ses ayar seçenekleri barındırıyor. Arayüzü ingilizce olmasına rağmen çok fazla detay bulunmadığından tüm işlemleri sanki Türkçe bir program kullanıyor gibi yapabilirsiniz.

Freez Screen Video Capture Kullanımı?

Programı açtığınızda Record, Pause, Stop, Options ve Exit butonlarını göreceksiniz. Ekran videosu kaydetmeye başlamak için Record yazan yere tıklamamız yeterli. Eğer kayıt esnasında videoyu duraklatmak istersek Pause tuşuna basalım kaydı sonlandırmak için Stop butonuna basmamız yeterli olacak genel manası ile kullanım bu şekilde.

Options Menüsüne geçecek olursak programın can damarı ve tüm ayarlamaların yapıldığı yer burası tam olarak neler yapabiliyoruz bunlardan bahsedelim. Ayarları açtığınızda sırası ile Region menüsü altından video kaydederken hangi alanı veya pikseli kaydetmesini istiyoruz bunu düzenleyebiliriz. Burasının Normal Region ayarında kalmasını istersek Record tuşuna bastığımızda seçtiğimiz alanın videosunu kaydetmeye başlayacak. Video bölümüne gelecek olursak burada kalite, fps ve donanımsal/yazılımsal hangi sıkıştırıcı ile videoyu yadedeceğimizi seçebiliyoruz. Eğer videoyu boyutu çok büyük oluyor dersek burada işlem yapmanız gerekmekte. Audio kısmını eğer aktif etmezsek sessiz video kaydı yapabiliriz fakat aktif edersek yani Record Audio yazan kutucuğu seçersek videolarımızda ses kaydıda olacaktır. Ses bölümünde önerimiz stereo formatlarından birisini seçmeniz olacak. Son olarak Hotkeys & Advanced Options kısmında programa kısayol tuşları atayabilirsiniz. Varsayılan olarak F7 tuşu kaydı başlatıp duraklatmamaızı sağlarken F8 tuşu ekran videosu kaydını sonlandırmamızı sağlamaktadır. Buradai Record Cursor ise fare imlecinin videoya çıkıp  çıkmayacağını kapatıp açmamızı sağlamakta.

Video kaydı sonrası videoya isim verdikten sonra program kendi içerisindeki video player ile videoları otomatik oynatmakta, ayrıca video kayıt uzantısı .avi’dir.

 

Faydalı Programları

             -  
[ ] dvdripper.exe      2008-08-09 14:05 4.8M 
[ ] freez_3gpconverter.exe 2007-05-05 00:28 4.3M 
[ ] freez_dvdripper.exe   2007-05-05 00:26 3.6M 
[ ] freez_flv2avi.exe    2009-06-08 10:48 4.1M 
[ ] freez_flv2mp3.exe    2007-05-05 00:25 2.8M 
[ ] freez_ipodconverter.exe 2007-05-08 02:29 4.2M 
[ ] freez_screenvideocap..> 2007-05-05 00:19 773K
Freez Screen Video Capture – Sesli Ekran Videosu Kaydetme Programı BENZER İÇERİKLER
Freez Screen Video Capture – Sesli Ekran Videosu Kaydetme Programı YAPILAN YORUMLAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir